Nosaukums: Tu neesi viens
Autors: Jūli Niemi
Gads: 2018
Izdevējs: Pētergailis
 
 
Grāmatas
04.12.2018

Tu neesi viens

Komentē
0

Apgādā "Pētergailis" iznācis somu rakstnieces Jūli Niemi romāns jauniešiem "Tu neesi viens".

Galvenie romāna varoņi ir vidusskolēni: Ada un Egzons, kuru mīlas stāsts ļauj ieskatīties divās atšķirīgās kultūras pasaulēs, tradīcijās un mentalitātēs. Ada ir klusa un noslēgta somu jauniete, kura augusi bez tēva, savukārt Egzons nāk no Kosovas emigrantu ģimenes.

Autore detalizēti apraksta varoņu iekšējās sajūtas – apjukumu, neziņu, pārliecības trūkumu, sajūsmu, izmisumu - un arī to, ko viņi rāda uz ārpusi apkārtējai pasaulei, kur tiem jāizskatās pārliecinātiem, zinošiem, saprotošiem, lai arī iekšēji viņi tādi nebūt nav. Gan valoda, gan vēstījums ļoti spēcīgi atsauc atmiņā vai sasaucas ar lasītāja paša izjūtām pusaudža gados, grāmata ir ļoti "dzīva", arī tieša, bez liekiem izskaistinājumiem un slēpšanās. Ziemeļnieciskais tiešums runājot par pusaudžu izjūtām un ikdienu ir panākumu atslēga, kas atver lasītāju sirdis daudzajos grāmatas tulkojumos.

"Pateicoties diviem stāstītājiem,"Tu neiesi viens" ir grāmata gan meitenēm, gan puišiem. Kā jau gada labākajai jauniešu grāmatai klājas, tā piedāvā arī pārdomas pieaugušajiem, lai tie spētu iztēloties jauno cilvēku sāpīgo pieaugšanas un nobriešanas laiku" Vuko Huvata, Somijas bērnu un jauniešu literatūras balvas "Finlandia" 2016. gada žūrijas pārstāve.

Grāmata ir ieguvusi prestižo "Finlandia" balvu jauniešu literatūras nominācijā 2016. gadā. No somu valodas tulkojusi Anete Kona.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!