Nosaukums: Stikla bērns
Autors: Mārja Kangro
Gads: 2018
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
03.05.2018

Stikla bērns

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznācis igauņu rakstnieces Mārjas Kangro dokumentālais romans "Stikla bērns".

Mārja Kangro (1973) ir igauņu rakstniece, dzejniece un tulkotāja no itāļu, angļu un vācu valodas. Dzimusi Tallinā, studējusi angļu filoloģiju un kultūras teoriju Tartu Universitātē un itāļu literatūru Romas Universitātē La Sapienza. Kangro ir vairāku prestižu Igaunijas literāro balvu ieguvēja, 2003.gadā saņēmusi Dantes Aligjēri biedrības godalgu par atdzejojumiem no itāļu valodas.

Dokumentālais romāns "Stikla bērns" ir atklāts vēstījums par autores personīgo traģēdiju, uzzinot par ilgi gaidītā bērna nedziedināmo slimību. Zaudējums uzjunda eksistenciālus jautājumus, un apbrīnojama ir autores spēja saglabāt pašironiju un humoru pat tumšākajos dzīves brīžos.

"Kangro darbs ir spridzeklis, kas eksplodējot saārda visu, kam pieskaras. Tajā sairst valstu robežas, robežas starp personīgo un publisko, sakūst emocionāli pārdzīvojumi, literārās klačas, pārdomas par dzimšanas un nāves absurdumu, Ukrainas karš. Ziņu lasītājiem pazīstamas vietas un notikumi Kangro nihilistiskajā un traumatiskajā pasaulē iegūst pavisam jaunu veidolu un nozīmi." (Aro Velmets, žurnāla "Vikerkaar" redaktors)

No igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga. Mākslinieks Tomass Folks.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!