Nosaukums: No debesīm nokrita trīs āboli
Autors: Narinē Abgarjana
Gads: 2018
Izdevējs: Jānis Roze
 
 
Grāmatas
13.06.2018

No debesīm nokrita trīs āboli

Komentē
0

Apgādā "Jānis Roze" iznācis armēņu rakstnieces Narinē Abgarjanas romāns-pasaka "No debesīm nokrita trīs āboli".

Grāmatas darbība norisinās Armēnijas augstkalnu ciematā, kur dzīves ritms ir daudz rimtāks nekā ieleju pilsētās gan tāpēc, ka kalnos nekur īpaši neieskriesies, gan tāpēc, ka lielākā daļa ciema iedzīvotāju jau ir krietnā pusmūžā. Arī galvenā varone Anatolija vairs nekādus brīnumus no dzīves negaida, taču izrādās – liktenis viņai sarūpējis ne vienu, bet pat divus pārsteigumus, kas sagriež kājām gaisā ne tikai viņas, bet visa ciematiņa ikdienu. Lasot romānu, var iepazīt Armēnijas kalnu skarbo skaistumu, turienes tradīcijas un nacionālo kolorītu, vienlaikus izbaudot daudzkrāsainu, tēlainu vēstījumu un izslavēto armēņu humoru.

Romāna autore Narinē Abgarjana latviešu lasītājiem jau ir pazīstama – pirms kāda laiciņa iznāca Abgarjanas bērnības atmiņu grāmatas "Maņuņa" pirmā daļa. Taču plašāku kritikas un dažādu valstu izdevēju ievērību izpelnījies tieši romāns "No debesīm nokrita trīs āboli", kas saņēmis vienu no ievērojamākajām Krievijas literārajām prēmijām "Jasnaja poļana".

Grāmatu no krievu valodas tulkojusi Ilze Paegle-Mrktčjana.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!