Nosaukums: Meistara Vu un Meistara Lī satori
Autors: Romāns Korovins
Gads: 2018
Izdevējs: Laikmetīgās mākslas institūts
 
 
Grāmatas
09.05.2018

Meistara Vu un Meistara Lī satori

Komentē
0

Klajā ir nākusi un no 2018. gada maija grāmatveikalos "Mr Page", "NicePlace" Rīgā un citur ir pieejama mākslinieka Romāna Korovina foto grāmata "Meistara Vu un Meistara Lī satori".

"Meistara Vu un Meistara Lī satori" ir jaunākā foto grāmata, ko klajā ir laidis mākslinieks Romāns Korovins, sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas institūtu. Tā nav autora darbu katalogs, nedz arī monogrāfija – izdevums ir autora oriģināls darbs, kura konceptuālais fotogrāfiju, gleznu un tekstu sakārtojums ir līdzvērtīgs izstādei vai mākslas darbam, taču, atšķirībā no izstādes un mākslas darba, grāmata ir formāts, kas ir viegli pieejams, saglabājams un lietojams plašai auditorijai ik dienu.

Romāna Korovina vārds Latvijas mākslas vidē nav svešs. Daudzpusīgs, oriģināls, ar savu, ne ar ko nesajaucamu stilu; mākslas darbi top glezniecības, foto un video medijos, papildināti ar instalācijas tipa tēlniecību, redīmeidiem un asamblāžām, zīmējumiem un tekstuālām intervencēm izstādēs un jau gatavos darbos. Viņa izstādes ir notikumi. Tās vairākkārtīgi ir bijušas izvirzītas dažādām prestižām balvām, tajā skaitā šogad, par personālizstādi "Meistara Vu un Meistara Lī satori" Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" – Purvīša balvai mākslā.

Līdzās izstādēm būtisks Romāna Korovina radošās darbības virziens ir foto grāmatu izveide. Tā ir iespēja fiksēt noteiktu ideju, saglabāt to, kāda tā ir parādījusies noteiktā radošajā posmā. Tā arī ir iespēja padarīt šo radošo impulsu pieejamu un lietojamu plašai auditorijai. Romāna Korovina radītajās grāmatās līdzās foto medijam un fotogrāfijām parādās arī zīmējumi, teksti, grāmatas iekārtojumā būtisks ir ritms un dažādas, šķietami nejaušas nianses un "nepareizības". Tas vērš viņa grāmatas par nelielu, visur līdzi paņemamu mākslas piedzīvojumu.

Jaunākais darbs Romāna Korovina grāmatu kopā ir izdevums "Meistara Vu un Meistara Lī satori". Grāmatā tiek vēstīts par divu iztēlotu dzenbudisma meistaru dzīvi no dzimšanas brīža līdz nāvei, par viņu draudzību, skološanos jeb ceļu uz apgaismību, sāncensību šī procesa laikā, kā arī rezultātu. Grāmata ļauj skatītājam pašam savā ritmā iegremdēties apcerīgajā meistaru pasaulē un iepazīties ar dažādajiem tēliem, meditācijas tehnikām, pārdzīvot neatkārtojamo satori iegūšanas aktu un just līdzi meistaram, kura neveiksme neatgriezeniski savažo to pie šīszemes materiālās realitātes. Atšķirībā no agrīnajiem autora darbiem, "Meistara Vu un Meistara Lī satori" grāmata ir lakoniska un tīra; tā vedina pievērsties apcerei par mūžīgām tēmām, neaizmirstot, protams, cilvēcisko komponenti garīguma meklējumos.

Romāna Korovina foto grāmatu "Meistara Vu un meistara Lī satori" izdod biedrība "Laikmetīgās mākslas institūts" un finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Izdevuma maketa autore ir māksliniece Alise Landsberga, tā tapšanā piedalījies arī Vladimirs Svetlovs, darbs ir iespiests Jelgavas Tipogrāfijā ar Arctic Paper atbalstu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!