Nosaukums: Meistar, jo tālāk, jo trakāk!
Autors: Mo Jeņs
Gads: 2019
Izdevējs: Dienas Grāmata
 
 
Grāmatas
14.01.2019

Meistar, jo tālāk, jo trakāk!

Komentē
0

Apgādā "Dienas Grāmata" izdots Nobela prēmijas literatūrā laureāta, ķīniešu rakstnieka Mo Jeņa stāstu krājums "Meistar, jo tālāk, jo trakāk!".

Mo Jeņs ir viens no ietekmīgākajiem mūsdienu ķīniešu rakstniekiem, 2012. gadā saņēmis Nobela prēmiju literatūrā. Rakstnieks dzimis 1955. gadā Ķīnā Šaņdunas provincē, un dzimtā puse bieži atainota viņa darbos. Mo Jeņa daiļradi raksturo reālistiski tēlojumi, kas mijas ar mistikas motīviem; viņa stāstu un romānu darbība visbiežāk norisinās 20. gadsimta vidū un otrajā pusē, kad Ķīnas sadzīve ir ārkārtīgi trūcīga, tomēr autors nebaidās aizskart sociāli sāpīgas tēmas un viņa grāmatās bieži jaušama satīra par sociālistisko reālismu. Mo Jeņs apgalvo, ka viņa daiļradi visspēcīgāk ietekmējuši Viljams Folkners, Gabriels Garsija Markess, Lu Sjuņs un ķīniešu klasiskie darbi.

"Īsproza blakus romāniem ir nozīmīgs žanrs Mo Jeņa daiļradē. Šajā krājumā apkopotie stāsti ir niecīga daļa no ķīniešu valodā publicētajiem darbiem, bet tie ir bijuši autoram nozīmīgi un lielā mērā paša izdzīvoti. Mo Jeņa darbus caurvij cilvēcīgs dzīvotprieks, ironija un spilgti dialogi uz ārkārtīgi skarbu apstākļu fona. Viņa stāstu varoņi ir pieticīgi, necer uz daudz labāku nākotni, taču mēģina izdzīvot. Tomēr visvairāk šajā grāmatā lasītājs novērtēs Mo Jeņa tiešo un patieso ķīniskumu, kas ļauj gūt nepastarpinātu, autentisku iespaidu par ķīniešu dzīvi un pasaules uzskatiem bez romantizācijas, ar ko bieži vien modernā rietumu pasaule apveltī Austrumus." Raimonds Jaks, tulkotājs.

No ķīniešu valodas tulkojis Raimonds Jaks, grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!