Nosaukums: Medījot dzīvi
Autors: Krista Anna Belševica
Gads: 2017
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
12.10.2017

Medījot dzīvi

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis dzejnieces Kristas Annas Belševicas debijas krājums "Medījot dzīvi".

Ievadā autore saka: "Es izsūkšu šo pasauli sausu / un pārvērtīšu iedvesmā". Un patiesi: viss, ko dzejniece redz savā pasaulē, kļūst par viņas iedvesmas avotu – realitātes paradigmu, kas iepunkto viņas un viņai tuvo cilvēku dienas. Kad "apziņa pie kafijas automāta pieslēgta", viņa kārto "attiecības ar dzīvi", kurā ir gan "nepieklājīgi gaiši vakari", gan "pretrunu pilni pavasari", cenšas "reanimēt kādu fundamentālu cerību", mīl "to, kā pasaule skan", taču sev apkārt saskata arī "ielu cilvēkus, putekļainas plaukstas, tukšas debesis, dvēseles", kas "sabrūk graustu rajonā". Un krājuma noslēgumā par savu paaudzi secina: "mēs esam jauni skaisti saplēsti un tukši".

Šī dzeja dzīvo šodienā, pagātnē un nākotnē; tajā līdzās mīt smalki dvēseliskais un ikdienišķi raupjais. Autore pilnā amplitūdā meklē savu ceļu dzīvē – "medī dzīvi", kura ne vienmēr dodas rokā vienkārši, taču viņai pietiek drosmes šajos meklējumos atkailināt savas dvēseles dziļākos slāņus, un lasītājs, kas tiek aicināts līdzi "medībās", jūt šo patiesumu, kura izraisītais līdzpārdzīvojums sniedz vārdos grūti formulējamu literāru baudījumu. Un tas jau ir pieteikums uz īstu vārda mākslu.

Krājuma atvēršanas svētki notiks 17. oktobrī pulksten 18.00 bārā "Taka" Miera ielā 10. Būs iespēja satikt dzejnieci, uzdot jautājumus, klausīties dzeju un mūziku, kā arī iegūt savā īpašumā grāmatu ar autogrāfu. 

Pieejama arī e-grāmata.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!