Nosaukums: Mani sveicina zvaigznes…
Autors: Viesturs Vecgrāvis
Gads: 2018
Izdevējs: Latvijas Universitāte
 
 
Grāmatas
03.01.2019

Mani sveicina zvaigznes…

Komentē
0

Latvijas Universitāte izdevusi literatūrzinātnieka Viestura Vecgrāvja monogrāfiju "Mani sveicina zvaigznes…".

Grāmata veltīta latviešu dzejnieku romantiķu garīgās un emocionālās pasaules raksturojumam, parādot viņu dzeju kā ilglaicīgu un īpašu latviskās identitātes atveidu. Grāmatā aplūkoti Auseklis un Kārlis Skalbe, Aspazija un Velga Krile, Jānis Poruks un Ojārs Vācietis, Elīna Zālīte un Anna Rancāne, Linards Tauns un Leons Briedis, un vēl daudzi citi. Latviešu romantiķu lirika aptver plaša spektra tematiku, sākot no dabas apceres un intīmo jūtu atklāsmēm līdz eksistenciālām pārdomām un patriotiskiem akcentiem, cilvēka pašpilnveidošanās un ideāla alkām. Autors sniedzis arī īsu pārskatu par romantisma un neoromantisma īpatnībām cittautu literatūrā. Romantisms latviešu dzejā akcentēts kā nozīmīga latviešu nacionālās identitātes izpausme pusotra gadsimta ilgumā.

Viesturs Vecgrāvis - LU emeritētais profesors, literatūrvēsturnieks un dzejas kritiķis. Recenzijas par dzeju raksta no 1982. gada, autors daudzām publikācijām par latviešu romantiķu jaunradi zinātniskajā un literārajā periodikā un kopkrājumos. Apgādos "Artava" un "Daugava" vadījis latviešu un cittautu rakstnieku darbu izdošanu, t. sk. sērijas "Latviešu trimdas rakstnieku darbi", "Latviešu stāsts un novele", "XIX gadsimta klasiķi", "XX gadsimta klasiķi". Zinātniski rediģējis Zentas Mauriņas Kopotus rakstus. Īpašu interešu lokā - Jāņa Poruka un Linarda Tauna darbu pētniecība, trimdas dzejnieku jaunrade, 20. gadsimta sākuma un 20./30. gadu latviešu literatūra.

Baibas Lazdiņas vāka dizains.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!