Nosaukums: Lūdzu, apskauj mani
Autors: Pšemislavs Vehterovičs
Gads: 2018
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
10.05.2018

Lūdzu, apskauj mani

Komentē
0

"Liels un mazs" izdod bilžu grāmatu "Lūdzu, apskauj mani" un uzsāk lasītveicināšanas programmu bērniem.

Līdz ar bilžu grāmatas "Lūdzu, apskauj mani" izdošanu bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" uzsāk jaunu lasītveicināšanas programmu 4-8 gadus veciem bērniem "Mūsu mazā bibliotēka: satiksim bērnu grāmatu autorus un ilustratorus". Grāmatu "Lūdzu, apskauj mani" no poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode, tās autors ir Pšemislavs Vehterovičs, bet ilustratore – Emilija Džubaka.

Bilžu grāmata "Lūdzu, apskauj mani" ir idillisks un sirsnīga humora pilns stāsts par Lāču Tēti un viņa dēlu, kas dodas pastaigā pa mežu un apskauj visus ceļā satiktos – Veco Alni, Zaķu pāri, Anakondas kundzi, raibo Kāpuriņu un pat Vilku, un Mednieku. Atgriezušies mājās, viņi atklāj, ka kādu tomēr ir aizmirsuši – viens otru.

Poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča (Przemysław Wechterowicz) darbi bērniem tulkoti angliski, vāciski, itāliski un citās valodās, bet latviski jau lasāma rakstnieka grāmata "Vista vai ola?", ko arī izdevusi "Liels un mazs".

"Lūdzu, apskauj mani" ir ilustrējusi māksliniece Emilija Džubaka (Emilia Dziubak), kas sirsnīgā stāsta noskaņu paspilgtinājusi ar stilizētiem dzīvnieku un situāciju tēlojumiem, bet mežam raksturīgo faunu izmantojusi kā rāmi, kas ieskauj un apskauj varoņus, radot idilliskas pasakas gaisotni.

"Lūdzu, apskauj mani" ir noslēdzošā "Mūsu mazās bibliotēkas" kolekcijas grāmata un līdz ar tās izdošanu "Liels un mazs" uzsāk lasītveicināšanas programmu 4-8 gadus veciem bērniem, aicinot tajā iesaistīties visas Latvijas bibliotēkas, sākumskolas un pirmsskolas.

Programma ilgs līdz 2019. gada maijam un tajā iekļautas kopā 6 augstvērtīgas bilžu grāmatas no Polijas, Slovēnijas, Igaunijas, kā arī viena no Latvijas - jau agrāk izdotā Mārtiņa Zuša bilžu grāmata "Nenotikušais atklājums". Bilžu grāmatās ilustrācijām ir tikpat nozīmīga loma kā tekstam, autors un ilustrators papildina viens otru, padarot grāmatu par nedalāmu vienību. Bilžu grāmatas formāts ir īpaši piemērots un saistošs bērniem, kas vēl tikai apgūst un attīsta lasītprasmi.

Projektā iesaistītie bērni kopā ar skolotājiem un bibliotekāriem lasīs bilžu grāmatas, runās par tām, veiks dažādus radošus uzdevumus un pildīs īpašu darba burtnīcu, ko "Liels un mazs" izdos jau šajā rudenī – tajā bērni vēlreiz satiks grāmatas varoņus un attīstīs radošās prasmes.

Savukārt 2018. gada oktobrī un 2019. gada februārī pie bērniem viesosies izlasīto bilžu grāmatu autori un ilustratori no Polijas, Slovēnijas un Igaunijas, lai vadītu darbnīcas un stāstītu par savām grāmatām un valsti.

Pieteikties projektam vai iegūt par to sīkāku informāciju iespējams rakstot pasts@lielsmazs.lv.

Grāmatas izdošanu un projektu "Mūsu mazā bibliotēka" atbalsta Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa", Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Polijas Grāmatu institūts.

Ar visām izdevniecības "Liels un mazs" grāmatām var iepazīties mājaslapā, par vislabāko cenu tās iespējams iegādāties gan izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12, gan mājaslapā. Grāmatas pieejamas arī visos lielākajos grāmatu veikalos, kā arī galerijā „Istaba", veikalā „M50", kultūrpreču mājā "NicePlace", grāmatnīcā "Mr Page" un citviet.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!