Nosaukums: Latvijas rūpniecība 19.–21. gs.
Autors: Edmunds Krastiņš
Gads: 2018
Izdevējs: Jumava
 
 
Grāmatas
19.07.2018

Latvijas rūpniecība 19.–21. gs.

Komentē
0

Apgādā "Jumava" iznākusi Edmunda Krastiņa vēsturiskā apcere "Latvijas rūpniecība 19.–21. gs.".

Grāmata veidota 4 daļās, kurās hronoloģiski aplūkota rūpniecības attīstība Latvijā dažādos laika posmos. Pirmā daļā stāstīts par norisēm Latvijas rūpniecībā Krievijas Impērijas sastāvā, otrā daļā vēstīts par notikumiem Latvijas rūpniecībā Latvijas Republikas laikā. Trešā daļa aplūko norises rūpniecībā PSRS sastāvā, savukārt noslēdzošajā ceturtajā nodaļā analizēta rūpniecība atjaunotajā Latvijas valstī.

Kopumā grāmatā analizēta rūpniecības attīstība Latvijas teritorijā vairāk nekā 200 gadu garumā, kad to ietekmējuši traģiskie un liktenīgie vēsturiskie notikumi, kurus Latvija piedzīvoja.

"Izmaiņas rūpniecības darbības vidē dažādos tās posmos bijušas patiesi dramatiskas, tāpat kā tās ietekme uz sabiedrības attīstību." Edmunds Krastiņš (Mg. Math., ekonomists)

Viens no grāmatas recenzentiem vēstures doktors, Latvijas Universitātes pasniedzējs Aivars Stranga šo darbu un autora veikumu vērtē kā "atzīstamu kompetenci ekonomikā, iegūtu arī patstāvīgās arhīva studijās, talantīgi savienojot ar erudīciju. Edmunds Krastiņš ir uzrakstījis aizraujošu darbu, kura lappusēs mēs sastopam ne tikai tehniku, ierīces, korpusus un fabrikas, bet arī interesantus un spējīgus cilvēkus."

Grāmatas autors Edmunds Krastiņš ir latviešu matemātiķis un politiķis, bijušais Latvijas Valsts īpašuma ministrs un finanšu ministrs. Bijis Tautas partijas biedrs kopš tās dibināšanas.  Piedalījies Latvijas Tautas frontē Valmieras nodaļas dibināšanā. Bijis LTF 1. un 2. Domes loceklis, ievēlēts Augstākajā padomē, darbojies Tirdzniecības un pakalpojumu komisijā kā sekretārs, bijis Ekonomikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks, kļuvis par Latvijas Zemnieku savienības  biedru. V. Birkava Ministru kabinetā veicis Valsts Īpašuma ministra amata pienākumus. Bijis Latvijas Unibankas viceprezidents, kā arī Rīgas Domes deputāts.

Grāmatu var iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!