Nosaukums: Latvijas mākslas vēsture III
Autors: Eduards Kļaviņš (sast.)
Gads: 2019
Izdevējs: LMA Mākslas vēstures institūts
 
 
Grāmatas
26.03.2019

Latvijas mākslas vēsture III

Komentē
0

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas vēstures institūts (MVI) kopā ar Mākslas vēstures pētījumu atbalsta fondu atsevišķi latviešu un angļu valodā Eduarda Kļaviņa sastādījumā un zinātniskajā redakcijā laidis klajā "Latvijas mākslas vēstures" III sējumu divās grāmatās, kas aptver laiku no 1780. līdz 1890. gadam.

Pirmajā grāmatā pēc vispārējās historiogrāfijas (Eduards Kļaviņš) iekļauts klasicisma un romantisma perioda (1780–1840) aplūkojums mākslas dzīvē (Elita Grosmane), tēlotājā mākslā (Eduards Kļaviņš), grāmatu mākslā (Valdis Villerušs), arhitektūrā un lietišķajā mākslā (Imants Lancmanis) un tautas mākslā (Inese Sirica). Otrā grāmata iepazīstina ar historisma un reālisma perioda (1840–1890) mākslas dzīvi (Kristiāna Ābele), tēlotāju mākslu (Eduards Kļaviņš), grāmatu mākslu (Valdis Villerušs), arhitektūru (Daina Lāce), lietišķo mākslu un dizaina sākumiem (Silvija Grosa) un tautas mākslu (Inese Sirica).

Autori: Dr. habil. Eduards Kļaviņš – MVI direktors un LMA Mākslas zinātnes nodaļas profesors, Dr. Elita Grosmane, Dr. Kristiāna Ābele un Dr. Daina Lāce – MVI vadošās pētnieces; Dr. Silvija Grosa – LMA Mākslas zinātnes nodaļas vadītāja, profesore; Dr. Inese Sirica – LMA Mākslas zinātnes nodaļas docente; Dr. h. c. Valdis Villerušs – LMA Grafikas nodaļas profesors un Dr. h. c. Imants Lancmanis – mākslas vēsturnieks un gleznotājs, Rundāles pils muzeja ilggadējais direktors.

No paredzētajiem septiņiem sējumiem jau izdots IV sējums "Neoromantiskā modernisma periods. 1890–1915" (2014) un V sējums "Klasiskā modernisma un tradicionālisma periods. 1915–1940" (2016).  Nākamais gaidāms I sējums par mākslu Latvijas teritorijā no neolīta līdz viduslaikiem.

Sējumu rediģēja Kristiāna Ābele, iekārtoja māksliniece Ieva Vīriņa un korektūru lasīja Karīna Horsta. Tekstus paralēlizdevumam angļu valodā tulkoja Stella Pelše un rediģēja Iveta Boiko. Sējums iespiests "Jelgavas tipogrāfijā". Darbu atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds un Zuzānu ģimene.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!