Nosaukums: Latvietis. 100 nacionālās īpatnības
Autors: Ilmārs Šlāpins, Reinis Pētersons
Gads: 2018
Izdevējs: satura darbnīca TAPT
Apjoms: 216
 
 
Grāmatas
12.12.2018

Latvietis. 100 nacionālās īpatnības

Komentē
1

2018. gada vasarā, atsaucoties sieriņa "Kārums" iniciatīvai #sieriņšsaprot, vairāk nekā 3000 aptaujāto sniedza savu viedokli par to, kādas tad ir lietas, problēmas, situācijas un izteikumi, kas vislabāk raksturo mūsdienu latvieti un viņa priekšstatus par sevi. "Aptaujājot mūsdienu latvieti, vērojot viņa domas, izteikumus un uzvedību publiskajā telpā, mēs esam apkopojuši spilgtākās un visbiežāk minētās nacionālās īpatnības, kas atsedz noteiktu nacionālā paštēla slāni Latvijas valsts simtgadē," teikts grāmatas ievadā.  "Novērotā aina nav viendabīga, bet tāds jau nav arī katrs atsevišķi ņemtais cilvēks, kur nu vēl tāds sarežģīts organisms kā tauta. Svarīgu lomu šajā priekšstatu klāstā veido ikdienas sīkumi – ledusskapja saturs un virtuves māksla, ko svešiniekam grūti saprast, ieradumi, ticējumi un aizspriedumi, aizraušanās un svētku paražas, bailes, bažas un šaubas par tās vai citas rīcības pareizumu, attieksme pret savu valodu, darbu un politiku. Tas viss mūs veido un vieno"

Grāmatas autors Ilmārs Šlāpins skaidro: "Ikvienas nācijas pašapziņa un identitāte ir cieši saistīta ar spēju pasmieties pašiem par sevi – tā ne tikai liecina par nacionālu briedumu, bet arī ļauj saskatīt to unikālo un vērtīgo, kas mūs atšķir un vieno. Latvieša humora izjūta vienmēr bijusi ļoti smalks un sarežģīts mehānisms, ko ne vienmēr pat viņam pašam izdodas iedarbināt, kur nu vēl saprast. Apkopojot, analizējot un komentējot latviešu priekšstatus par to, kas ir viņu spilgtākās nacionālās īpatnības valsts simtgades brīdī, nācās atrast robežu, pie kuras latvietis var pasmieties par savu pesimismu, jūsmot par savu neparastumu vai samiernieciski ļauties sarkastiskam domugraudam par savu nespēju piemēroties apkārtējai pasaulei. Tā rezultātā ir tapusi rokasgrāmata, kas vienlaicīgi ir arī enciklopēdija, skaidrojošā vārdnīca, joku un aforismu krājums, kam rodama vieta ikviena latvieša dīvāna pagalvī."

Grāmatas ilustrāciju autors ir mākslinieks Reinis Pētersons.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!