Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

Nosaukums: Iz Baltikas
Autors: Miks Koljers
Gads: 2018
Izdevējs: Dienas Grāmata
 
 
Grāmatas
28.06.2018

Iz Baltikas

Komentē
0

Izdevniecība "Dienas Grāmata" laidusi klajā Mika Koljera romānu "Iz Baltikas". 

1773. gadā divi spoži sava laika britu literāti un tuvi draugi, Džeimss Bosvels un doktors Semjuels Džonsons apceļoja Skotiju, un 1775. gadā tapa izcilais, jau par žanra klasiku kļuvušais Džonsona apraksts "Ceļojums uz Skotijas rietumu salām". Šis darbs uzreiz guva sensacionālus panākumus, un abi rakstnieki sāka apcerēt, kāds
būtu to nākamais ceļamērķis, visbeidzot vienodamies par nodomu doties tūrē pāri Baltikai, kā tolaik to dēvē, — tātad 1778. gads, Baltikas jūra, Libava, Mītava, Rīga, Vendene, Marienburga, Tērbata un arvien tālāk, līdz galamērķī — Pēterpils. Taču ziemeļu ceļojums nenotika… vai vismaz tā līdz šim ticis uzskatīts.

Pēc vairāk nekā diviem gadu simtiem, pateicoties Mikam (jeb Maiklam) Koljeram, Bosvela un Džonsona brauciens beidzot tomēr var notikt. Lūk, 18. gadsimta britu džentlmeņu vēstījums "Iz Baltikas"!

No angļu valodas tulkojusi Aija Uzulēna.

Miks Koljers (Mike Collier) ir britu rakstnieks un žurnālists, kurš dzīvo Latvijā kopš 2007. gada. Viņa pirmais romāns, polemiskais un satīriskais "Ceturtais lielākais Latvijā" publicēts 2014. gadā. Autora īso stāstu krājums "Baltic Byline", ārvalstu korespondenta sūrajā pieredzē balstīts, tika izdots 2016. gadā un ir kļuvis par obligāto lasāmvielu darbā uz Rīgu norīkotajiem svešzemju diplomātiem. Bosvela un Džonsona ceļojuma "Up the Baltick" pirmizdevums angļu valodā klajā nāca 2017. gadā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!