Nosaukums: Ilūziju un baiļu mašinērija
Autors: Kaspars Zellis
Izdevējs: Mansards
 
 
Grāmatas
03.01.2013

Ilūziju un baiļu mašinērija

Komentē
0

Kaspars Zellis savā grāmatā "Ilūziju un baiļu mašinērija" ir aplūkojis un analizējis vācu okupācijas varas propagandas aparātu un tā darbību Latvijas ģenerālapgabalā, detalizēti pievēršoties propagandas institūcijām (gan militārajām, gan civilajām), propagandas kanāliem, propagandas saturam un tā iedarbībai uz sabiedrību.

"No vienas puses, kā autors atzīst, nacistu veiktajai propagandai tomēr nav bijis pietiekama efekta uz sabiedrību, par ko liecinot piespiedu politikas izmantošana paralēli propagandas akcijām, toties no otras puses, neskatoties uz neticību propagandētājiem, nacistiem izdevies Latvijā okupācijas gados panākt kontroli pār sabiedrību, galvenokārt ar pretboļševistiskās propagandas palīdzību, kas sabiedrībai ticis pasniegts kā reāls drauds tautas vitalitātei," atzīst viens no grāmatas recenzentiem Dr. hist. Kārlis Kangeris. "Šī šķietamā pretruna ‒ neuzticēšanās propagandistiem, bet ticība propagandistu radītajam baiļu scenārijam ‒ ir tikai viens no daudzajiem interesantajiem aspektiem šai monogrāfijā. Iedziļinoties tekstā, lasītājs atklās daudz jauna par notikumiem un norisēm vācu okupācijas laikā. Nav par daudz teikts, ka Kaspara Zeļļa monogrāfija ir visaptverošs darbs par vācu propagandu Latvijā un līdz ar to arī pienesums Latvijas vēstures zinātnei."

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!