Nosaukums: Gribu būt dizainers
Autors: Daina Gāga Ēķe
Gads: 2019
Izdevējs: Droši koši
 
 
Grāmatas
31.01.2019

Gribu būt dizainers

Komentē
0

Bērnu grāmatu apgāds "Droši koši" laidis klajā grāmatu bērniem "Gribu būt dizainers". Tā iepazīstina ar trim dizaina profesijām, krāsu nozīmi dizainā un dizaina paņēmieniem. Grāmata ir izglītojoša, izzinoša un izklaidējoša vienlaikus, jo tajā iekļautas darba lapas un uzlīmes.

Grāmata ir domāta sākumskolas vecuma bērniem. Tā radīta, lai veicinātu bērnos izpratni par dizaina profesijām, un sniedz atbildes uz jautājumiem: kas ir dizains? kas ir dizainers? kādus pienākumus un uzdevumus jāveic šīs profesijas pārstāvjiem?

Grāmatas saturu bērniem palīdz uztvert košās, izteiksmīgās un stilizētās ilustrācijas. Grāmatā ir vizualizētas grafikas, modes un interjera dizainera profesijas, par katru no tiem ir savs stāstiņš, taču tie ir saistīti cits ar citu, tādā veidā attīstot bērnu asociatīvo domāšanu. Grāmatas varoņu prototipi ir reāli cilvēki no Dainas draugu loka – modes mākslinieks Dāvids, grafiskais dizainers Matīss Zvaigzne un interjera dizainere Gundega Zaķe-Cimža. Grāmatas noslēgumā šīs radošās personības īsi pastāsta par savu profesiju un paskaidro, kāpēc tā viņiem liekas interesanta.

Grāmatas teksta un idejas autore Daina Gāga Ēķe ir Modes un dizaina menedžmenta pasniedzēja Latvijas Kultūras koledžā, lasa lekcijas studentiem un ir izveidojusi savu platformu "Meringue", kas radīta, lai veicinātu sadarbību starp modes dizaineriem un menedžeriem.

"Vissarežģītākā lieta, ko vien varam iedomāties, sākas ar baltu lapu. Un, liekot ideju pie idejas, prātu pie prāta, cilvēki rada ģeniālas lietas. Pasaulē vēl ļoti daudz ko var uzlabot vai izgudrot no jauna. Varbūt to paveiksi tieši tu?" Tā skan grāmatas autores Dainas Gāgas Ēķes novēlējums lasītājiem – topošajiem dizaineriem.

"Dizainere Daina Gāga Ēķe radījusi grāmatu, kurā neuzkrītoši, rotaļīgi un bez liekas didaktikas vedina bērnus no agrāk iepazītās pasaku vides uz citu – lielāku zinību pasauli. Grāmatas vizuāli izteiksmīgais, fantāziju raisošais mākslinieciskais fons rosina bērnu līdzdomāšanu un līdzdarbošanos. Tās atvērumi sakabināti kā vilciena vagoni, kuri virzās pa dizaineres liktajām sliedēm uz bērnam vēl nezināmām stacijām – Atziņa, Zinības, Prasmes… un arī Māksla, Stils un Dizains. Grāmatas smalkā estētika padara to par augstvērtīgu dizaina objektu, krāšņu dizaina notikumu," tā par grāmatu saka Jānis Borgs – mākslas vēsturnieks, kritiķis, kurators un dizainers, kurš pats sevi dēvē par dizaina vērotāju.

Grāmata nopērkama "Droši koši" mājaslapā un "Jāņa Rozes" grāmatnīcās.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!