Nosaukums: Eju meklēt!
Autors: Līva Ozola
Gads: 2019
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
28.03.2019

Eju meklēt!

Komentē
0

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laiž klajā Līvas Ozolas (1991) bilžu grāmatu "Eju meklēt!", kas adresēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Grāmata, kuras idejas, teksta un ilustrāciju autore ir Līva Ozola, ir jaunās mākslinieces diplomdarbs Latvijas Mākslas akadēmijā.

"Eju meklēt!" ir krāšņi ilustrēts stāsts par bērna iztēles pasauli, spēlējot paslēpes – vienu no bērnu iemīļotākajām spēlēm visā pasaulē jau daudzus gadsimtus. Mazā meitenīte Vilma vakarā pirms gulētiešanas pierunā tēti vēl uzspēlēt paslēpes. Lasītājs katrā grāmatas atvērumā var pavērt dažādas durvis un kopā ar Vilmu ielūkoties, kas aiz tām slēpjas. Grāmatā izmantots papīra atloku (t.s. lift-the-flap) princips – paņēmiens rosina iztēli, ļaujot fantazēt, kas atklāsies, kad atloks tiks atvērts, un pārsteigt brīdī, kad tas atveras. Stāstu papildina arī īsi skaitāmpanti, kas noder, uzsākot spēlēt paslēpes (to autore ir grāmatas redaktore, dzejniece Inese Zandere).

Bērni un vecāki, kopīgi pētot un komentējot ilustrācijas, ieraugot dažādus tēlus un nosaucot tos vārdā, var veidot sarunu starp lielo un mazo lasītāju, ļaujot bērniem pašiem radīt jaunas iedomu tēlu interpretācijas un stāstus, ko šie tēli varētu piedzīvot. Grāmatas samērā lielais izmērs ļaus pilnībā iejusties galvenās varones Vilmas iztēles pasaulē, kurā atrodams daudz lietu, kas nākušas no dzīvokļa ikdienas realitātes, bet pārtapušas aizraujošos fantāzijas tēlos – virtuvē ir kūku kalni, viesistabā puķpodu džungļi, roboti stumj rotaļu automašīnas caur sastrēgumiem, rūķi brauc laivā, un mušas kungs iekārtojas atpūtas krēslā.

Līva Ozola ir jaunā māksliniece, kas studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedrā beidza ar izcilību un strauji ienākusi Latvijas vizuālās mākslas un ilustrācijas pasaulē: 2018. gada laikā tapušas ilustrācijas trim dažādām grāmatām, ko izdevuši apgādi Zvaigzne ABC, Jāņa Rozes apgāds, Liels un mazs.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!