Nosaukums: Dziesmu un deju svētki. Tradīcijas anatomija
Autors: Kolektīvā monogrāfija
Gads: 2018
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
08.11.2018

Dziesmu un deju svētki. Tradīcijas anatomija

Komentē
0

Apgādā "Jānis Roze" iznākusi kolektīvā monogrāfija "Dziesmu un deju svētki. Tradīcijas anatomija".

Kolektīvā monogrāfija "Dziesmu un deju svētki. Tradīcijas anatomija" veltīta mēroga ziņā plašākajai, simboliem un emocijām bagātajai, daudzu apbrīnotajai Latvijas tautas tradīcijai. Tajā raksturotas Dziesmu un deju svētku un ar tiem saistītās tautas mākslas kustības dinamiskās izpausmes mūsdienu Latvijas mainīgajā kultūrvidē, analizēti tradīcijas pārmantošanas tiesiskie, finansiālie, sociālie, izglītības un citi priekšnosacījumi. Īpaša uzmanība veltīta tradīcijas īstenotāju kopienas daudzveidīgās, dažkārt savstarpēji pretrunīgās pieredzes izpētei. Veiktā teorētiskā un empīriskā izpēte ļauj modelēt dažādus tradīcijas pārmantošanas scenārijus nākotnē.

Monogrāfija tapusi valsts pētījumu programmas "Latvijas kultūras tradīciju ilgtspēja inovatīvā vidē/ HABITUS" ietvaros, pētniekiem sadarbojoties ar kultūrpolitikas veidotājiem un tradīcijas kopienas pārstāvjiem, aprobējot pētījumu rezultātus starptautiskās konferencēs, kultūras nozares praktiķu forumos un semināros. Pētniecībā tika iesaistīti visu līmeņu studenti.

Monogrāfija paredzēta augstskolu studentiem un docētājiem, kultūras mantojuma, kā arī citu saistītu kultūras norišu jaunajiem un pieredzējušajiem pētniekiem, kultūrpolitikas veidotājiem, tradīcijas mantojuma kopienas pārstāvjiem un ikvienam, kuru interesē Dziesmu un deju svētku fenomens.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!