Nosaukums: Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no Ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij
Autors: Autoru kolektīvs
Gads: 2018
Izdevējs: Latvijas Kultūras akadēmija, Neputns
 
 
Grāmatas
06.12.2018

Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no Ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij

Komentē
0

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar izdevniecību "Neputns" klajā laidusi apjomīgu Latvijas vēstures hroniku "Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no Ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij".

Hronika uzskatāmā veidā aptver notikumus Latvijas teritorijā no pirmajām materiālajām liecībām un ziņām par cilvēkiem Baltijā līdz pat Latvijas valsts dibināšanas laikam, ļaujot lasītājam ieraudzīt dažādo vēstures un kultūras norišu secīgumu un mijiedarbību, mums pazīstamo 20. gadsimta notikumu priekšvēsturi. Hronikā mēģināts kompaktā veidā aktualizēt to ziņu kopumu, kas uzkrāts un rodams dažādu laiku un zinātņu nozaru pētnieku darbos. Paturot fonā vēsturiskos notikumus, īpaša uzmanība pievērsta kultūras norisēm, dažādu kultūru (vācu, latviešu, ebreju, krievu, poļu, igauņu, lietuviešu u.c.) un mākslas procesu līdzpastāvēšanai. Hronoloģiski izkārtoti zudušie un mūsdienu arhitektūras pieminekļi, joprojām aplūkojamie mākslas darbi, bibliotēku plauktos sastopamie izdevumi, vairs nerestaurējamās teātra izrādes un nedzirdamie skaņdarbu atskaņojumi, mainīgās izklaides, kuras radījuši un kuras priecējušas cilvēkus, kas dzīvoja tepat, gāja pa tām pašām ielām un ceļiem, pa kuriem staigājam mēs, bet kuriem 21. gadsimts bija tāla nākotne.

Izdevuma adresātu loks ir ne tikai pētnieki, bet arī studenti, skolotāji, kultūras žurnālisti, literāti utt., kā arī ikviens, kas gribētu kādu notikumu vai personību ieraudzīt sava laika norišu un citu personību kontekstā, lai apjaustu jaunas kopsakarības, labāk izprastu kultūras vietu sabiedrības attīstībā.

Hroniku sastādījuši Raimonds Briedis, Zane Gailīte, Juris Goldmanis, Zane Grigoroviča, Māra Grudule un Līga Ulberte. Māksliniece – Anta Pence. Redaktores – Sigita Kušnere un Sanda Rapa.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!