Nosaukums: Brīnumu gredzens
Autors: Peters Svetina, Damjans Stepančičs
Gads: 2018
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
28.02.2018

Brīnumu gredzens

Komentē
0

Bērnu grāmatu apgāds "Liels un mazs" izdevis Petera Svetinas un Damjana Stepančiča bilžu grāmatu "Brīnumu gredzens". No slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena.

"Brīnumu gredzens" ir stāsts par slavenas operdziedātājas vientulību, ko viņa mēģina lauzt, tirgus laukumā nopērkot burvju gredzenu. Tas izkrīt no operdziedātājas rokām un aizripo, taču vesels pulks garāmgājēju iesaistās gredzena ķeršanā, neatstājot slaveno mākslinieci nelaimē vienu.

Damjana Stepančiča (Damijan Stepančič) ilustrācijas, kas radītas, izmantojot parasto zīmuli, nodzeltējušu papīru un pasteļtoņus, asprātīgi iebur Petera Svetinas (Peter Svetina) stāsta varoņus Fin de Siècle laikmetā, kad pa debesīm laidelējās dirižabļi, bet dāmas devās uz fotosaloniem uzņemt portretus.

Līdzās "Brīnumu gredzenam" izdota arī Majdas Korenas un Agatas Dudekas bilžu grāmata "Uzvāri man pasaciņu!". Abas Māras Gredzenas latviskotās grāmatas ir viena no nedaudzajām latviešu lasītāju iespējām iepazīt slovēņu literatūru, jo latviski tā tikpat kā nav tulkota. "Brīnumu gredzens" un "Uzvāri man pasaciņu!" tiek izdotas projekta "Mūsu mazā bibliotēka" ietvaros. Projektā tiks izdoti pieci Eiropas mazo valodu bilžu grāmatu tulkojumi. Bilžu grāmatās ilustrācijām ir tikpat nozīmīga loma kā tekstam, autors un ilustrators papildina viens otru, padarot grāmatu par nedalāmu vienību. Šis formāts ir īpaši piemērots un saistošs bērniem, kas vēl tikai apgūst un attīsta lasītprasmi.

"Mūsu mazās bibliotēkas" grāmatu komplektus skolas un bibliotēkas, kas pieteiksies dalībai projektā, varēs iegādāties par īpašu cenu, kā arī saņemt darba burtnīcas bezmaksas eksemplārus. Darba burtnīcā būs iekļauti uzdevumi, kas mudina bērnus zīmēt, sadarboties, rakstīt, fantazēt, nodarboties ar rokdarbiem u.c. Pildot uzdevumus, bērni varēs vēlreiz atgriezties pie grāmatās iepazītajiem varoņiem, dziļāk izprast izlasītos stāstus un pētīt ilustrācijas.

"Mūsu mazās bibliotēkas" kolekcijā iekļauto grāmatu ilustratori no Slovēnijas, Polijas un Igaunijas viesosies Latvijā. Skolās, bērnudārzos un bibliotēkās, kas būs aktīvas projekta dalībnieces, notiks tikšanās ar ilustratoriem, kuru laikā autori bērnus iepazīstinās ar savām bilžu grāmatām, stāstīs par savu valsti, kā arī vadīs radošās darbnīcas.

Grāmatu izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa" un Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kā arī Slovēnijas Rakstnieku savienība.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un vietnē, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā "Istaba", veikalā "M50", kultūrpreču mājā "NicePlace", grāmatnīcā "Mr Page" un citviet.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!