Nosaukums: Bize un Neguļa
Autors: Lote Eglīte, Inese Zandere, Reinis Pētersons
 
 
Grāmatas
18.12.2017

Bize un Neguļa

Komentē
0

Izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā jaunu bilžu grāmatu bērniem "Bize un Neguļa", kas veidota pēc animācijas studijas "Atom art" tāda paša nosaukuma filmas motīviem. Lotes Eglītes scenāriju grāmatai adaptējusi Inese Zandere, bet ilustrācijas veidojis mākslinieks Reinis Pētersons.

Kad galvenās varones Bizes vecākiem piedzimst vēl viens bērniņš - mazās meitenes brālītis - viņa jūtas atstumta un vientuļa, jo vecākiem uzmanība un laiks pēkšņi jādala starp Bizi un jaundzimušo. Meitene aizvien vairāk laika pavada ar savu iedomu draugu Neguļu, kurš mēģina palīdzēt risināt radušos situāciju ne gluži pašos veiksmīgākajos veidos – varētu taču brālīti kopā ar vecmammu aizsūtīt uz Mēnesi, un viss atkal būtu pa vecam!

Nopietnā, bet maz apspriestā tēma par vecākā bērna izjūtām, ģimenē ienākot vēl vienam bērnam, stāstā risināta ar viegli nebēdnīgu humoru, tomēr tajā netrūkst arī aizkustinošu brīžu. Turklāt notikumi attīstās uz tuvojošos Ziemassvētku fona.

25 minūtes garā animācijas studijas "Atom art" filma "Bize un Neguļa" šogad Nacionālās kino balvas konkursā saņēma Lielo Kristapu kā gada Labākā animācijas filma. Tāpat pie Lielajiem Kristapiem tika filmas režisors Edmunds Jansons un scenārija autore Lote Eglīte. Filmas radošajā komandā darbojās arī mākslinieks Reinis Pētersons, kurš veidojis ilustrācijas "Bizes un Neguļas" grāmatai. Pie grāmatas dizaina strādājuši Artis Briedis un Rūta Briede.

Vienlaikus ar "Liels un mazs" jauno grāmatu studija "Atom art" izdevusi arī "Bizes un Neguļas" DVD – abi uzņēmumi jau iepriekš veiksmīgi sadarbojušies radot Lupatiņu animācijas filmas un grāmatas.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājaslapā, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā „Istaba", veikalā „M50", grāmatnīcā "MrPage", kultūrpreču mājā "NicePlace telpa" un citur.

Sekot izdevniecības jaunumiem var tviterī un feisbukā.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!