Nosaukums: Bārā ienāk zirgs
Autors: Dāvids Grosmans
Gads: 2018
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
18.12.2018

Bārā ienāk zirgs

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznācis ar Bukera Starptautisko balvu godalgotais Dāvida Grosmana romāns "Bārā ienāk zirgs", ko no ivrita tulkojusi Māra Poļakova.

Nelielā Izraēlas pilsētiņā uzstājas komiķis Dovs Grinšteins. Viņš iecerējis, ka šī vakara priekšnesums atšķirsies no ierastajiem stendapa jociņiem. 57 gadus vecais komiķis uzaicinājis uz izrādi kādreizējo bērnības draugu, kas tagad ir pensionējies tiesnesis, noskatīties to un izteikt spriedumu par viņa personību. Skatītāju un lasītāju acu priekšā mētāšanās jociņiem, kas mēdz būt tēmēti arī zem jostas vietas, pamazām pārvēršas par dziļi personīgu stāstu par kādu pagrieziena punktu komiķa dzīvē. Romāns liek ar aizturētu elpu sekot aktiera saspēlei ar publiku, izgaršot gan bezkaunības, gan pašironiju, gan anekdotes, tostarp arī par zirga ierašanos bārā.

Pats autors par grāmatu saka tā: “Man tas ir stāsts par cilvēku, kura dzīve rit paralēli tai, kāda varētu būt bijusi. Šķiet, mēs katrs pazīstam cilvēkus, kuri dzīvo paralēli savai reālajai autentiskajai dzīvei, jo ir piedzīvojuši kādu traumu, cenšas piepildīt vecāku vai skolotāju cerības, iepriecināt citus, pakļaujas laika garam. Mans romāns ir stāsts par šādu atteikšanos no sevis – un unikālo iespēju, kad Dovale un Avišajs var atkal uzmeklēt savu patieso es. Un stāsts par to, ka ikvienam ir vajadzīgs kāds “ar labu aci” – iejūtīgs, saprotošs liecinieks. Kāds, kurš mūs atbrīvo no vienaldzīgas vai noniecinošas attieksmes šaurības.”

Dāvids Grosmans dzimis Jeruzālemē. Pirms pievēršanās literatūrai strādājis par radio žurnālistu, jau vairākus gadu desmitus stingri pauž arī kreisus politiskos uzskatus un mudina meklēt veidu, kā mierīgā un līdztiesīgā ceļā risināt situāciju Izraēlā. Sarakstījis virkni daiļliteratūras un dokumentālās prozas darbu un bērnu grāmatu. Viņa darbi tulkoti un izdoti vairāk nekā četrdesmit valodās. Rakstnieks saņēmis daudzas starptautiska mēroga balvas, tostarp "Buxtehuder Bulle" (Vācija), Gintera Grasa fonda piešķirto Albatrosa prēmiju, Francijas Goda leģiona ordeni, Romas "Premio per la Pace e l'Azione Umanitaria". Par romāna “Bārā ienāk zirgs” tulkojumu angļu valodā gan autors, gan tulkotāja 2017. gadā saņēma Bukera Starptautisko balvu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!