Nosaukums: Atgūtā demokrātija Nr.2
Autors: Ivars Ījabs
Gads: 2018
Izdevējs: Lasītava
 
 
Grāmatas
24.10.2018

Atgūtā demokrātija Nr.2

Komentē
0

Apgādā "Lasītava" iznākusi Ivara Ījaba grāmata "Atgūtā demokrātija Nr.2", kurā apkopota politiskā publicistika no 2012. līdz 2018. gadam.

Ivars Ījabs grāmatā publicistikas rakstus ir iedalījis septiņās nodaļās - "Tauta, dēmoss, lumpens"; "Politikas pamati"; "Partokrātijas ikdiena"; "Latviet’s esmu"; "Globālā province"; "Vairāk nekā Krievija"; "Mūzas klusē". Lasāmviela ne tikai rūpīgiem iekšpolitikas un ārpolitikas procesu novērotājiem, bet arī ikdienas ekspertam politiskajos procesos Latvijā un ārpus tās.

Ivars Ījabs (1972) ir brīvi praktizējošs latviešu politologs. Izglītība – autodidakts, asociētais profesors, Sociālo zinātņu fakultātē, politikas zinātnes nodaļā Latvijas Universitātē. Studējis filosofiju Latvijā, Vācijā. No darba brīvajā laikā nododas vaļaspriekiem – peldēšanai, slēpošanai, politisko ideju vēsturei, politikas teorijai un nacionālisma studijām. Viņa ikmēneša sleju publicē žurnāls "Rīgas Laiks".

Grāmatā ir apkopota daļa no Ivara Ījaba publicētājiem rakstiem laika posmā no 2012. līdz 2018. gadam, kas lasāmi izdevumos "Rīgas Laiks", "Klubs", "Playboy", "Laiks Pasaulei", "Latvijas intereses Eiropas Savienībā" un portālā "Satori". Raksti ir par konkrētām situācijām un notikumiem, kas tieši vai netieši ir ietekmējuši Latvijas sabiedrisko dzīvi.

"Kopš 2012. gada, kad dienasgaismu ieraudzīja mans pirmais publicistikas krājums "Atgūtā demokrātija", Latvijas sabiedrība ir ar joni soļojusi uz priekšu. Ir piedzīvots daudz kas, pie kā mēs labprāt neatgrieztos – krīzes pārvarēšanas "veiksmes stāsts", 2012. gada valsts valodas referendums, traumatiskais Krievijas iebrukums Ukrainā. Pēc visa pārdzīvotā šķiet labāk doties uz priekšu pilnā tvaikā, cerot, ka nekas tāds vairs neatkārtosies. Taču pilnībā aizmirst to, kā mēs domājām un rīkojāmies vēl pirms dažiem gadiem, nešķiet veselīgi." Ivars Ījabs

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!