Nosaukums: Алчность/Alkatība
Autors: Jeļena Glazova
Gads: 2019
Izdevējs: Valtera Dakšas izdevniecība
 
 
Grāmatas
21.03.2019

Алчность/Alkatība

Komentē
0

Valtera Dakšas izdevniecība laidusi klajā Jeļenas Glazovas dzejoļu krājumu "Алчность/Alkatība".

Jeļena Glazova ir pašmāju multimediju māksliniece, kura savos projektos apvieno attēlu, eksperimentālo skaņu, instalāciju un poētisko tekstu. Eksperimentālās mūzikas darbības sfēra – drone/noise ar pārstrādāta vokāla pielietojumu. Piedalījusies starptautiskos festivālos un projektos Latvijā un citur pasaulē.

Krājumā "Алчность/Alkatība" iekļauti dzejoļi no autores tekstiem, kas ir sarakstīti no 2014. gada līdz 2018. gadam, šī ir autores trešā grāmata. Pirmais Glazovas dzejoļu krājums "Transfēri" (2013.g. biedrība "Orbīta") tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), otrais krājums "Plasma" tika izdots angļu un igauņu valodās 2014.g. Igaunijā (izdevniecība ";paranoia"). Jeļenas Glazovas dzejoļi ir publicēti žurnālos "Vozduh", "Nosorog", "Oktjabrj", interneta izdevumos "Punctum", "TextOnly", "Polutona", "Orbītas" interneta vietnē, "Soloneba.ru", "Literratura.org" utt.

Dzejoļus raksta parsvarā krieviski, poētiskie teksti tika atdzejoti latviešu, angļu, somu, igauņu, zviedru, poļu, lietuviešu valodās. Jeļena ir festivāla "Dzejnieka asinis" (Rīga, 2014.–2016.g.) dibinātāja, kuratore un organizatore, kā arī festivāla "Dzeja bez robežām" (Rīga, 2017. –2019. g.) līdzdibinātāja un organizatore.

Atzdzejojumus latviešu lasītājiem sagatavojis Arvis Viguls. Šīs grāmatas dizainu izstrādājis un iemiesojis dizaineris, "Zelta ābeles" grāmatu mākslas balvas "Gada mākslinieks 2017" ieguvējs Aleksejs Muraško.

Grāmatas prezentācija notiks 28. martā, plkst. 20.00, grāmatnīcā "Bolderājā", Avotu ielā 29. Grāmatas izdošanai par godu prezentācijā uzstāsies komponists Platons Buravickis duetā ar Jeļenu Glazovu, mākslinieki sneigs eksperimentālās skaņu mākslas performanci.

Jeļenas Glazovas krājums iznācis Valtera Dakšas izdevējdarbības programmas "Mūsdienu dzeja" ietvaros un nopērkams grāmatnīcās "Jānis Roze", "Bolderāja", "NicePlace", "Valters un Rapa". Kā nākamās šajā sērijā iznāks Rīgas dzejnieka Nikanora Štrihankas un Raudu dzejnieka Pētera Cedriņa grāmatas. "Valtera Dakšas izdevniecībā" ir jau iznākuši sekojoši dzejas krājumi – "Demon Condom", "Аiz Robežām", "Iekavas un komentāri", "Kā pārvarēt niezi galvaskausā" u.c. Grāmata iznākusi ar VKKF atbalstu.

 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!