Aktualitātes
19.10.2018

Video: filmas "Tēvs Nakts" aizkadrā

Komentē
1
Saglabā

Gaidot jaunās latviešu spēlfilmas "Tēvs Nakts" par Žani Lipki pirmizrādi 25. oktobrī, LMT Viedtelevīzija aicina ieskatīties tās aizkadros un sarunās ar filmas radošo komandu - režisoru Dāvi Sīmani, galvenās lomas atveidotāju Artūru Skrastiņu un citiem.

To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās.

Kas bija Žaņa Lipkes drosmes noslēpums – azarts, pārgalvība, spīts vai spēja ekstremālos apstākļos saglabāt cilvēcību?

Filmas "Tēvs Nakts" režisors Dāvis Sīmanis aizkadra videostāstā runā par Žani Lipki un viņa dažādajām personības prizmām, kā tās tiks attainotas filmas saturā. Tāpat arī par Artūra Skrastiņa izvēli Lipkes lomas atveidošanai, jo tas noteikti nav tēls, kādā aktieri ieraduši redzēt skatītāji.

Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore, atklāj, kāpēc Žanis Lipke glāba cilvēkus, riskējot ar visu. Savukārt Artūrs Skrastiņš, kurš šo uzskata par savu nozīmīgāko lomu kino, dalās pārdomās par to, kura bija fiziski un emocionāli grūtākā epizode filmēšanas procesā, un savā risinājumā, kā attēlot šausmas.

Filmas "Tēvs Nakts" aizkadru videostāsts skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!