Aktualitātes
15.08.2018

Tallinas ielas kvartālā notiks pilsētvides teksta un mākslas festivāls "Urban Poetry"

Komentē
0
Saglabā

8. septembrī Tallinas ielas kvartālā norisināsies festivāls "Urban Poetry", kurā tiks atklāta pilsētvidē ieraudzīta anonīma vēstījuma gaismas instalācija, ielu mākslinieki sacentīsies kvartāla fasāžu pārvēršanā mākslas darbos, kā arī norisināsies pilsētas dzejas slams, kam vēl iespējams pieteikt dalību līdz 20. augustam.

Pēc divu gadu pārtraukuma Rīgā atgriežas festivāls "Urban poetry", kas aizsākās 2012. gadā bijušajā rūpnīcā "VEF", kad mākslas centrs "Totaldobže" un apvienība "Space garage", sadarbībā ar "British Council", noorganizēja pirmo pasākumu, kas bija veltīts pilsētvidei kā mākslas izpausmes vai iedvesmas vietai. Šogad "Urban Poetry" notiek mūsdienu kultūras foruma "Baltā Nakts" ietvaros, un tā uzmanības centrā ir pilsētvides teksti un māksla.

Viens no festivāla galvenajiem notikumiem būs dzejas slams, kuram organizatori līdz 20. augustam aicina pieteikties jebkuru interesentu, kas sacer dzeju, kas nav domāta iekļaušanai dzejas izdevumos, bet skandēšanai pilsētā. Dzejnieku sacensības norisināsies trīs kārtās – pirmajā kārtā katram dalībniekam tiks dotas trīs minūtes savu oriģināldarbu deklamēšanai, bet nākamajās kārtās iekļūs tie, kas būs saņēmuši augstāko žūrijas un auditorijas atzinumu, ņemot vērā gan izpildījuma veidu un entuziasmu, gan arī dzejoļa saturu. Lai pieteiktos, pretendentam ir jāsūta audio vai video ieraksts ar savu dzeju (ieraksta kvalitātei nav nozīmes) uz info@freeriga.lv.

Šajā festivālā notiks arī pirmais ielu mākslas konkurss "Street Art Slam", kurā piecu stundu laikā dažādās tehnikās strādājoši mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas radīs jaunus mākslas darbus uz ēku fasādēm Tallinas ielas kvartālā. Potenciālos konkursa dalībniekus šobrīd izvērtē pieaicināta žūrija, kuras sastāvā ietilpst "Benji Knewman" redaktore Agnese Kleina, modes dizainere Keta Gūtmane, mākslinieks Kaspars Groševs, "kuš!" redaktors Dāvids Šilters un urbānās kultūras entuziasts Ozols. 8. septembrī no 19:30–00:30 žūrijas atlasītie dalībnieki vienlaicīgi veidos iecerētos darbus, bet "Street Art Slam" uzvarētāju un Grand Prix ieguvēju noteiks apmeklētāju balsojums no 23:45–00:45.

Festivāls tiks atklāts ar pilsētvides tekstu gaismas instalāciju "Gaismas stencils", kura veidošanā rīdzinieki aicināti iesaistīties jau tagad, balsojumā nosakot, kurš no 10 Rīgas pilsētvidē ieraudzītajiem un žūrijas atlasītajiem anonīmajiem tekstiem tiks iemūžināts instalācijā. Publiskais balsojums notiks no 15.–20. augustam festivāla "Urban Poetry" "Facebook" lapā. Iedzīvotāju iepriekš iesūtītos variantus balsošanai ir atlasījuši dzejnieki Marija Luīze Meļķe, Artis Ostups un Semjons Haņins. Vislielāko atbalstu saņēmušais vēstījums kļūs par pastāvīgu Tallinas ielas kvartāla gaismas objektu.

Ieeja "Urban poetry" ir bez maksas un to organizē Tallinas ielas kvartāla komanda un biedrība "Free Riga" sadarbībā ar pilsētpētniecības organizāciju "Laimikis.LT" Viļņā un apkaimes biedrību "Lasnaidee" Tallinā. Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!