Kadrs no filmas "Ramins"
 
Aktualitātes
19.02.2018

Studijas "VFS Films" darbi pieejami internetā bez maksas

Komentē
0
Saglabā

Studija "VFS Films", kas kopš dibināšanas 1997. gadā bija pazīstama kā Vides Filmu studija, nupat nosvinējusi 20 gadu jubileju un piedāvā noskatīties tiešsaistē šajos gados uzņemtās filmas – sekojot studijas feisbuka lapai, katru pirmdienu līdz pavasarim varēs iegūt saiti uz kādu no studijas agrīnajām filmām, kas septiņas dienas būs pieejama bez maksas, informē "VFS Films".

Studijas "VFS Films" jubileja atzīmēta ar režisoru Lienes Lindes un Daiņa Kļavas, kā arī kinozinātnieka Viktora Freiberga sagatavotu pusstundu garu pārskatu, kurā minētas 37 dokumentālās filmas un viena spēlfilma, kas ietilpst studijas filmogrāfijā. Daļu no "VFS Films" divdesmitgades ražas apskatā minētajām filmām turpmāk katru nedēļu būs iespējams noskatīties tiešsaistes platformā "Vimeo", sekojot studijas "VFS Films" lapai. Studijas profilā katru pirmdienu tiks publicēta saite uz kādu no studijas agrīnajām filmām, un to septiņas dienas varēs skatīties bez maksas.

Pirmajā nedēļā ievietotās filmas autors ir lietuviešu dokumentālā kino vidējās paaudzes klasiķis Audrius Stonis, kurš veidojis vairākas "VFS Films" producētas filmas un šobrīd kopā ar producentu Uldi Cekuli un režisori Kristīni Briedi strādā arī pie Latvijas Simtgades filmas "Laika tilti". "VFS Films" jubilejas kontekstā un pieminot februāra sākumā pāragri aizgājušo talantīgo lietuviešu operatoru Audriusu Kemeži (1973-2018), "Vimeo" platformā ievietota Stoņa režisētā dokumentālā filma "Ramins" (2011) – poētisks stāsts par gruzīnu brīvās cīņas veterānu un viņa cīņu ar pēdējo, visgrūtāk pieveicamo pretinieku – vientulību.

No pirmdienas, 19. februāra, "VFS Films" piedāvās saiti uz nākamo filmu – režisores Lailas Pakalniņas dokumentālo komēdiju "Sniegs" (2012), kas apspēlē latviešu kaislību uz kalnu slēpošanu, par spīti tam, ka augstākais kalns Latvijā sasniedz nieka 300 metrus virs jūras līmeņa un sniega Latvijas ziemās vairs tikpat kā nav.

1997. gadā dibinātā studija "VFS Films" ir neatkarīga filmu un TV raidījumu producēšanas kompānija, kuras sākotnējais fokuss uz dabas un vides filmām gadu gaitā pievērsies stāstoiem par cilvēkiem, vēsturi un sabiedrību. Studijas nelielais kodols piesaista dažādus kinovides profesionāļus uz atsevišķiem darbiem, attīsta nopietnu starptautisku sadarbību un veido filmas, kas regulāri piedalās nozīmīgākajos pasaules dokumentālā kino festivālos. Studija iestājusies apvienībā "European Documentary Network", veiksmīgi sadarbojas ar vadošajām Eiropas TV sabiedrībām.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!