Aktualitātes
09.01.2019

"Splendid Palace" rādīs 10 nozīmīgas "road movie" žanra filmas

Komentē
0
Saglabā

Ar Deivida Linča filmu "Wild at Heart" ("Mežonīgie sirdī") 29. janvārī pulksten 19.00 kinoteātrī "Splendid Palace" sāksies jauns 10 filmu cikls "Desmit izcili ceļojumi", kas pievērsīsies "road movie" žanram jeb, kā to sauc kinokritiķe Daira Āboliņa, – "vesternam auto laikmetā". Tās būs kino ekspertu izraudzītas desmit nozīmīgas filmas, kuru darbība notiek ceļā un kuru varoņu likteņos īpaša loma ir auto.

Kamēr gaidām latviešu "road movie" "Blakus" nonākšanu uz kino ekrāniem, cikls piedāvās iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa būs sarunas par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām. Tajās piedalīties aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

"Kāpēc cilvēki dodas ceļojumos? Jauni iespaidi un ceļabiedri, iespēja aizbēgt no ikdienas rutīnas, sakārtot domas un pieņemt sev nozīmīgus lēmumus. Līdzīgu iemeslu dēļ cilvēki veldzējas "road movie" jeb ceļa filmās – tās sola piedzīvojumus, negaidītas emocijas un jaunas sajūtas. "Road movie" izveidojies kā amerikāņu kino apakšžanrs, alternatīva versija vesternam... auto laikmetā! Tātad ceļojums ar piedzīvojumu, vīrišķīgiem zēniem ar ieročiem (vai ģitārām) un liktenīgām meitenēm (der arī brunetes). Ceļa filmām piemīt smeldze, ilgošanās, mistika un dinamika – gandrīz viss, ko gaidām no labas filmas," stāsta kinokritiķe Daira Āboliņa.

Pirmais no "Desmit izcilajiem kino ceļojumiem" būs 90. gadu "road movie" ikona, režisora Deivida Linča filma "Wild at Heart". Filmas galvenā varone Lula ir bijusi šķirta no sava mīļotā Seilora, kamēr viņš izcieš cietumsodu. Satikušies abi mīlētāji nolemj doties projām un pēc incidenta nakts klubā dodas Kalifornijas plašumos, kur viņus, cerams, neatradīs arī Lulas mātes Marietas nolīgtais algotais slepkava, kuram ir uzdevums glābt meitu no kriminālā mīļotā.

Cikla pirmā seansa līdzbraucēji – eksperti būs kinokritiķe Daira Āboliņa un autobraucējs sirdī, aktieris Uldis Dumpis.

Turpmāk ekspertu Viktora Freiberga, Ditas Rietumas, Paula un Ģirta Timrotu, Toma Grēviņa u. c., pavadībā kinolektorijā visa gada garumā būs skatāmi tādi žanra paraugi kā "Lietusvīrs" ("Rain Man", rež. Barijs Levinsons), "Nicinājums" ("Le Mepris", rež. Žans Liks Godārs), "Telma un Luīze" ("Thelma & Louise", rež. Ridlijs Skots), "Blūza brāļi" ("The Blues Brothers", rež. Džons Landiss), "Taksists" ("Taxi Driver", rež. Mārtins Skorsēze), "Mis Saulstariņš" ("Little Miss Sunshine", rež. Valērija Ferisa un Džonatans Deitons), "Trakais Pjero"("Pierrot le Fou", rež. Žans Liks Godārs), "Parīze. Teksasa" ("Paris, Texas", rež. Vims Venderss) un "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" (rež. Jānis Streičs).

Plašāk par turpmākajiem seansiem – "Splendid Palace" mājaslapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!