Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

Kadrs no filmas "Mākslinieks"
 
Aktualitātes
05.09.2018

"Splendid Palace" demonstrēs filmas 35mm formātā

Komentē
0

95. jubilejas gadā "Splendid Palace" uz lielā ekrāna 35 mm formātā demonstrēs augstvērtīgus mākslas darbus no kinoteātra filmu kopiju arhīva, kur atrodamas 39 filmas, kas saglabātas uz klasiskās filmlentes 35mm formātā un ir ļoti labā kvalitātē.

"2012. gadā Holivuda oficiāli paziņoja kino pasaulei par principiālu atteikšanos no filmu uzņemšanas un demonstrēšanas uz filmlentes, turpinot strādāt tikai digitālajos formātos. Kinoprojektori klusē… Romantiskais kino rādīšanas tirkškis ir apklusis, gaismas stars vairs nešķeļ zāles tumsu, caur filmlenti izlaužoties uz ekrāna. Ir sācies cits laikmets. Tomēr kinoteātris "Splendid Palace" ir saglabājis savu kinoprojektoru un to iedarbinās nevis sentimenta, bet gan pašcieņas dēļ – lai nodrošinātu savai uzticīgajai publikai kino demonstrēšanu ne tikai jaunajos formātos, bet arī klasikas seansos," raksta "Splendid Palace".

Šā gada garumā katru mēnesi kinoteātris "Splendid Palace" no sava krājuma izņems vienu filmu, ko piedāvās tikai divos seansos un demonstrēs no 35 mm filmas, kopumā  izveidojot filmu izlasi sadarbībā ar filmu izplatīšanas kompāniju "Acme Film". Šo izlasi tuvākajos seansos veidos Larsa fon Trīra filma par pasaules galu "Melanholija" (Melancholia, 2011), Deivida Kronenberga trilleris par psihoanalīzes  autoritāšu Junga un Freida sāncensību "Bīstamā metode" (A Dangerous Method, 2011)  un asprātīgā režisora Mišela Hazanāviča daudz godalgotā filma par kino evolūciju – "Mākslinieks" (The Artist, 2011).

Projekts "35 mm kino skapis" kinoteātrī "Splendid Palace" tiks atklāts 6. septembrī plkst. 19:00 ar filmu "Lielās cerības" (Great Expectations, 2012), kuru pēc Čārlza Dikensa romāna veidojis  britu režisors Maiks Ņūels.

Aizsākot projektu, ar ievadlekciju "35 mm filma un jaunais laikmets" uzstāsies režisors Jānis Streičs, kurš visu mūžu strādājis ar 35 mm filmu, radot savus izcilākos darbus – "Teātris" (1978), "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" (1981), "Mans draugs – nenopietns cilvēks" (1975) un citus, tomēr jaunākos darbus veidojis jau digitāli. Jānis Streičs saka: "35 milimetru filma ir veikusi grandiozu apvērsumu pasaules kultūrā, izaugot no tehniskā brīnuma, kas spēj iemūžināt kustību un laiku, līdz milzu izklaides industrijai ar pasakainu peļņu un masu suģestēšanas spējām, izaugusi kā jauns patstāvīgs mākslas veids, jauna, demokrātiska tautu saziņas valoda, bez kuras cilvēces eksistence vairs nav iedomājama. Bezgala interesanti ir atskatīties uz šī milimetros mērāmā četrstūrīša evolūcijas ceļu, kurā no cirka numura sāka attīstīties kinovaloda ar plānu maiņu, montāžu, paralēlo darbību, ar līdzi augošo kinodramaturģijas nozīmi, ar skaņas un krāsas iekļaušanu šajā rāmītī – līdz telpiskuma efektam, kas spēj skatītāju gluži vai fiziski ieraut notikumu vidē. Šodien, kad kinofilma kā materiāls ir arhaisms, cilvēce dažnedažādos ekrānos un monitoros joprojām turpina  sazināties senajā 35 milimetru filmiņas radītajā valodā.

"Projekta "35 mm kino skapis" filmu seansi:

6. septembrī plkst. 19:00 – Lielā zāle – "Lielās cerības"
7. septembrī plkst. 19:00 – Mazā zāle – "Lielās cerības"

8. oktobrī plkst. 19:00 – Mazā zāle – "Mākslinieks"
9. oktobrī plkst. 16:00 - Mazā zāle – "Mākslinieks"

10. novembrī plkst. 19:00 – Mazā zāle – "Bīstamā metode"
11. novembrī plkst. 16:00 - Mazā zāle – "Bīstamā metode"

12. decembrī plkst. 16:00 – Mazā zāle – "Melanholija"
13. decembrī plkst. 19:00 – Mazā zāle – "Melanholija"

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!