Photo by Dmitrij Paskevic on Unsplash
 
Aktualitātes
05.03.2019

Šogad Zviedrijas Akadēmija piešķirs divas Nobela prēmijas literatūrā

Komentē
0
Saglabā

Zviedrijas Akadēmija atsāks Nobela prēmiju literatūrā piešķiršanu un paziņos laureātus gan par 2018., gan par 2019. gadu.

Pērnā gada maijā Nobela fonds un Zviedrijas Akadēmija, kas izvēlas uzvarētājus, nolēma 2018. gadā nepiešķirt Nobela prēmiju literatūrā, jo Zviedrijas Akadēmiju satricināja seksuālās varmācības un finanšu pārkāpumu skandāls. Izskanēja aizdomas arī par interešu konfliktiem, kas izraisīja dziļu šķelšanos akadēmijas locekļu vidū.

Taču otrdien, 5. martā, Nobela fonds, kas pārvalda līdzekļus, kurus atstājis Nobela prēmiju dibinātājs, zviedru uzņēmējs Alfrēds Nobels, kā arī nodrošina Nobela prēmijas pastāvēšanu, paziņojis, ka prēmija šogad atkal tiks pasniegta, turklāt tiks paziņots uzvarētājs arī par 2018. gadu.

Parasti Nobela prēmiju laureāti tiek paziņoti oktobrī.

Jau ziņots, ka, protestējot pret Nobela balvas literatūrā atcelšanu, pērn vairāk nekā 100 entuziastiski Zviedrijas kultūras darbinieki apvienojās, lai radītu savu prestižās balvas versiju, ko publikas balsojumā ieguva Gvadelupas rakstniece Marize Kondi.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!