Foto: Unsplash.com
 
Aktualitātes
18.05.2019

"Satori" iesaka: 5 aizraujošākās pieturvietas Muzeju naktī 2019

Komentē
0
Saglabā

Koncerts uz terases, rotaļas dārzā, mūzika uz ūdens un lasījumi pagalmā – iesakām piecas vietas, kur jēgpilni un, cerams, silti pavadīt šīgada Muzeju nakti.

1. Mazo jūras vilku meistarklase, svilpšanas sacensības un terases koncerts
No 14:00 Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9.

Bagātīgu Muzeju nakts programmu visas dienas garumā piedāvās Žaņa Lipkes memoriāls. No 14:00 līdz 21:00 norisināsies orientēšanās spēle Ķīpsalā ar ceļvedi "Ķīpsalas ikdienas varoņi: no lašu karaļiem līdz cilvēkglābējiem", 17:00 sāksies radošās darbnīcas bērniem "919 dienās apkārt zemeslodei", 16:00 mazie jūras vilki varēs piedalīties meistarklasē "Trauksmes cēlāji uz kuģa" kopā ar kapteini Māri Gaili, kas bērniem mācīs noderīgas zināšanas par kuģošanu, 18:00 programmu turpinās svilpšanas sacensība lieliem un maziem "Pirmais svilpējs Rīgā", kurā aicināti piedalīties gan jau veikli svilpēji, gan iesācēji, 19:00 notiks ekskursija pa memoriālu "Nepakļāvīgie: Žanis Lipke, viņa draugi un palīgi", 21:00 memoriālā varēs noskatīties filmu "Tēvs Nakts" un iepazīties ar filmas režisoru Dāvi Sīmani un Johannas Lipkes lomas atveidotāju Ilzi Blaubergu, savukārt programma 23:00 beigsies ar Jēkaba Nīmaņa draugu kopas "Gaudu un žēlabu pūtēji" koncertu, kuru varēs baudīt uz terases, cienājoties ar līdzpaņemtajiem gardumiem.

2. Filmas par mazo cilvēku varonību un "Sieviešu stendaps"
Rīgas Kinomuzejā Peitavas ielā 10 (ieeja no Mazās Peitavas ielas).

Rīgas Kinomuzejs šajā Muzeju naktī pievērsīsies mazā cilvēka lielajai varonībai, piedāvājot noskatīties divas Atmodas laikam veltītas Lailas Pakalniņas filmas: "Un" (plkst. 19:15), kam sekos Daiņa Īvāna komentārs par Atmodas laiku,  un "Izvēle" (20:30), savukārt 21:30 muzejā ar varonības tēmai veltītu izrādi uzstāsies "Sieviešu stendaps". Tāpat visa vakara garumā varēs piedalīties orientēšanās spēlē Muzeju salas muzejos un, protams, apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju "Aizekrānija".

3. Rotaļas dārzā, dzejkoncerts un dokumentālās filmas
Ojāra Vācieša Memoriālajā muzejā O. Vācieša ielā 19.

Programmu visām ģimenēm Muzeju naktī piedāvā Ojāra Vācieša memoriālais muzejs. No plkst. 16:00 bērni un viņu vecāki varēs piedalīties radošās darbnīcās un iet rotaļās ar Ilgu Reiznieci, no 19:00 doties ekskursijās pa muzeju un apskatīt ekspresizstādi par Ojāru Vācieti un cenzūru, no plkst. 20:00 skatīties dokumentālās filmas, savukārt 23:15 klausīties literāri muzikālo koncertu "Dūdieviņš", kur dziedātāja Ieva Parša, aktieris Guntars Grasbergs un mūziķi Edgars Saksons un Aldis Liepiņš izpildīs dziesmas ar Ojāra Vācieša vārdiem, savukārt Vācieša dzeju lasīs Jānis Elsbergs.

4. Māksla un mūzika uz ūdens
Mākslas centrā "Noass" (AB dambis 2, Rīga).

Tikmēr peldošajā mākslas centrā "Noass" no plkst. 18:00 varēs apskatīt Laimdotas Malles personālizstādi "Kāds savāds, garš milzis", ko vakara gaitā ar mūziku piepildīs trīs mākslinieces – Waterflower, MNTHA un Leena Lahti.

5. Komiskā literatūra pagalmā
"Tallinas ielas kvartālā" Tallinas ielā 10.

Visbeidzot tos, kas vēlas Muzeju nakti pavadīt ārpus muzejiem, "Satori" aicina uz Tallinas ielas kvartālu, kur plkst. 19:00 notiks eksperimentāla žanra pasākums – komiskās literatūras lasījumi "Rakstnieku pilni pagalmi". Tajā "Satori" galvenā redaktora Henrika Eliasa Zēgnera vadībā ar saviem oriģinālprozas un varbūt pat dzejas darbiem uzstāsies un klausītājus mēģinās smīdināt Latvijas rakstnieki un radošās personas: publiciste un komiķe Linda Curika, rakstnieks Rihards Bargais, dzejnieks un tulkotājs Lauris Veips, publiciste un režisore Alise Zariņa, dzejnieks Kirils Ēcis, kā arī runas pedagogs un hip-hopa mākslinieks Haralds Matulis, savukārt pagalmā būs iespēja nopirkt gan dzērienus, gan "Street Food Latvia" gardumus.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!