Piedalies upurēšanas rituālā! Katrs portālam "Satori" upurētais eiro palīdzēs mums cīnīties ar meliem, bezatbildību un vienaldzību.

 
Aktualitātes
12.06.2018

Sarunu festivāls "Lampa" piesaka pirmo "Politisko arēnu"

Komentē
0
Saglabā

Gatavojoties gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, sarunu festivāls "Lampa" šogad pirmo reizi piedāvās īpašu festivāla zonu "Politiskā arēna". Tajā ar savām teltīm tiks pārstāvētas astoņas Latvijas politiskās partijas un partiju apvienības. Vēlētājiem būs iespēja tikties ar politiķiem aci pret aci un pārrunāt sev aktuālos jautājumus, lai vēlēšanās pieņemtu pārdomātus lēmumus un izvēlētos savai pārliecībai un interesēm atbilstošāko politisko spēku. Festivāls norisināsies Cēsu pils parkā 29. – 30. jūnijā, ieeja – bez maksas.

""Lampa" ir vieta, kur ar sarunām un diskusijām veicinām sabiedrības iesaistīšanos sabiedriskajos un pilsoniskajos procesos, tādējādi stiprinot Latvijas kā demokrātiskas valsts attīstību. Tieša un nepastarpināta saruna starp politiķiem un vēlētājiem ceļ politikas kvalitātes latiņu. Neslēpjoties aiz fotošopētiem plakātiem un reklāmām, skatoties cilvēkiem acīs, dzīvā argumentu un ideju cīņā varam cerēt rast sapratni un risinājumus sabiedrības izaicinājumiem," par "Politiskās arēnas" izveides mērķi un ideju stāsta Sarunu festivāla "Lampa" direktore Ieva Morica.

"Politiskajā arēnā" piedalīties bija aicinātas visas Latvijā aktīvās nacionālā līmeņa partijas. No tām atsaukušās un Cēsīs būs sastopamas astoņas partijas un partiju apvienības – "Zaļo un Zemnieku savienība", "Attīstībai PAR!", KPV LV, sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa", politisko partiju apvienība "Jaunā Vienotība", "Jaunā konservatīvā partija", "Progresīvie" un "No Sirds Latvijai". Lai partiju dalība būtu godīga, jēgpilna un uz savstarpēju cieņu vērsta, tās aicinātas veidot nepastarpinātu sarunu ar festivāla apmeklētājiem par partijai svarīgiem jautājumiem.

Politologs, fonda atvērtai sabiedrībai DOTS valdes priekšsēdētājs Ivars Ījabs par "Politisko arēnu" teic: "Festivāla "Lampa" rīkotāji priecājas par tik plašu politisko partiju pārstāvniecību šā gada festivālā un no savas puses rūpēsies, lai mūsu starpā veidotos lietišķa un interesanta diskusija. Kopīga klātbūtne Cēsīs dos ieskatu galvenajās politiskās izvēlēs šā gada Saeimas vēlēšanās, pēc iespējas atbrīvojot debates no Rīgas sakāpinātās gaisotnes, nošķirot būtisko no nebūtiskā un saturu no retorikas."

Politiķus "Lampā" varēs satikt ne tikai partiju teltīs "Politiskajā arēnā", bet arī uz citām festivāla skatuvēm. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties sarunā par to, kā NVO un politiķiem nojaukt savstarpējo neuzticības sienu un būvēt uzticēšanos kopā, apspriest žurnālistu un politiķu sadarbības iespējas, diskutēt par to, kādai jābūt mūsdienīgai partijai un kurš būvēs Latvijas ilgtspējīgu attīstību, kā arī kopīgi vērtēt politiķu dalību prāta spēlēs vai "Ārpolitikas čempionātā".

Šogad LAMPA Cēsu pils parkā iedegsies 29.–30. jūnijā. Plašāk par festivālu šeit.

Festivālu rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, komunikācijas vadības aģentūra "Deep White", reklāmas aģentūra "Armadillo", Cēsu novada pašvaldība un "British Council pārstāvniecība Latvijā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!