Aktualitātes
18.03.2019

Sāksies trešais eksperimentālā kino festivāls "Process"

Komentē
0
Saglabā

Šonedēļ sāksies trešais eksperimentālā kino festivāls "Process", kas no 20. līdz 24. martam dažādās Rīgas vietās piedāvās starptautisku programmu ar filmu skatēm, dzīvajām kino performancēm, lekcijām, diskusijām un citiem notikumiem.

Festivāls veltīts analogajam eksperimentālajam kino – tajā rādītie darbi filmēti uz 8 mm, 16 mm un citu formātu kinolentes, to autoriem tieši un ļoti personiski iesaistoties visā filmas radīšanas procesā. Šogad festivāls īpaši pievēršas dabas parādību pētīšanai un ar to saistītiem urdošiem jautājumiem par pasaules uztveres daudzveidību, par tuvošanās iespēju atšķirīgo pieredzi un cilvēku attiecībām ar to, ko pieņemts dēvēt par sevi, dabu un tehnoloģijām.

Festivāla tematiskajās programmās "Par maņu jautājumu" (kurators Emanuels Lefrāns), "Par sugu sastapšanos" (kuratore Lāsma Bērtule) un "Par lietu laiku" (kuratore Kima Noulza) būs skatāmas pasaules autoru pēdējos gados veidotas filmas, savukārt Ievas Balodes kūrētajā Baltijas programmā –  Latvijas un Lietuvas analogā, eksperimentālā kino jaunumi. Atsevišķā programmā savas filmas rādīs un par tām stāstīs viens no festivāla vieskuratoriem, franču filmdaris un eksperimentālā kino izplatīšanas platformas "Light Cone" vadītājs Emanuels Lefrāns, bet kinorežisors Jānis Putniņš pievērsīsies avangarda kinoklasikai, filmu skatē un to pavadošā lekcijā iepazīstinot ar amerikāņu animācijas pionieru Džeimsa un Džona Vitniju psihedēliski kibernētiskajiem darbiem.

"Procesa" filmu programmu 21. martā iesāks Jura Poškus filma "110/220", kas, uzņemta  1997. gadā Losandželosā un Maskavā, distancēti fiksē maģiskus sīkumus divās atšķirīgās lielpilsētās. Filma ir režisora maģitra darbs Kalifornijas Mākslas institūtā un pirmo reizi būs skatāma atjaunotā kvalitātē. Savukārt festivāla nobeigumā 24. martā 16 mm formātā tiks rādīta franču filmdara, Parīzes kino laboratoriju "L’Abominable" un "L’Etna" dalībnieka Gijoma Mazluma veidotā 20. gadsimta radikālajiem dzejniekiem un domātājiem veltītā eksperimentālā dokumentālā filma "Liels troksnis".

Arī šogad "Process" piedāvās paplašinātā kino performanču programmu "Process Expanded", kurā uzaicinātie mākslinieki savus darbus izpildīs, mijiedarbojoties ar kinoprojektoru, gaismu, telpu un skaņu. Ar audiovizuālām performancēm uzstāsies mākslinieki Brita Al-Busultana un Sama Sasha (Somija), Estere Urlusa (Nīderlande), Nana Vanga (Ķīna/Nīderlande) un Mareks Plučenniks (Polija/Somija).

Festivāls tiks atklāts 20. martā LKA Nacionālajā filmu skolā ar īpašu tekstu grupas "Orbīta" un "Baltic Analog Lab" biedru un draugu veidotu performanci. Tajā dzeja un tās vadīti trokšņi mijiedarbosies ar 16 mm kinoprojekcijām, kas radītas īsi pirms festivāla notiekošajā radošajā darbnīcā kopā ar vienu no festivāla viesmāksliniecēm Esteri Urlusu, izmantojot viņas attīstīto alternatīvo emulsiju veidošanas tehniku.

Festivāla pasākumi notiks LKA Nacionālajā filmu skolā, LKA teātra mājā "Zirgu pasts" un kinoteātrī "Kino Bize".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!