Sieviešu solidaritātes gājiens šī gada 8. martā. Foto: Anna Andersone
 
Aktualitātes
13.06.2018

Saeima pret sievietēm: "olšūnu kari" ieiet finiša taisnē

Komentē
1
Saglabā

Pēc ilgas vilcināšanās ceturtdien, 21. jūnijā, Saeima 3. lasījumā izskatīs grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kuri paredz aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas. Protestējot pret šo ieceri, plkst. 8.30 pie Saeimas notiks pikets, kurā aicināts piedalīties ikviens, kam rūp sievietes tiesības lemt par savu ķermeni.

Protesta rīkotājas aicinājumā feisbukā raksta:

"Ir pagājuši divi gadi kopš iepriekšējiem protestiem pret nedzemdējušu sieviešu ierobežošanu, taču par likumprojektu atbildīgā Sociālo un darbu lietu komisija ir atstājusi Belēviča virzīto un Čakšas atsaukto normu.

Saeimas deputātiem būs iespēja šo komisijas lēmumu pārbalsot un mums ir jāpalīdz viņiem saprast, kāpēc tas ir jādara:

jo sieviete drīkst pieņemt lēmumu ziedot olšūnas arī tad, ja neplāno kļūt par māti;
jo arī nedzemdējusi sieviete spēj lemt par savu ķermeni;
jo pieņemt nejēdzīgus un nepamatotus likuma grozījumus varētu nebūt nacionālais hobijs simtgades gadā.

Tiekamies pie Saeimas ceturtdien, 21. jūnija rītā 8.30!"

Jau ziņots, ka 2016. gadā Veselības ministrija Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā kopā ar citiem grozījumiem ierosināja aizliegt ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm, to pamatojot ar risku donorei kļūt neauglīgai. Pret grozījumiem iebildusi gan Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija, mudinot aizlieguma vietā ieviest vienotu dzimumšūnu donoru reģistru, gan tiesībsargs, kas norādījis, ka iecere ir pretrunā ar Satversmi un pārkāpj cilvēktiesības. Tāpat grozījumi izsaukuši jau vairākas protesta akcijas, piemēram, 2016. gada 16. jūnijā pie Saeimas protestēja vairāk nekā 100 cilvēki.

Par to, kāpēc olšūnu ziedošanas ierobežojums ir pretrunā ar Satversmi, un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem lasiet šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!