Kadrs no filmas "Mrs McCutcheon"
 
Aktualitātes
16.08.2018

Rīgas svētkos varēs bez maksas skatīties starptautiski atzītas bērnu un jauniešu īsfilmas

Komentē
0
Saglabā

Svētdien, 19. augustā, pulksten 10.30 un 11.50 kinoteātrī "K.Suns" divos seansos tiks izrādīta Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla "2ANNAS" īpaši Rīgas svētkiem gatavotā bezmaksas kinoprogramma gados jaunākajiem skatītājiem un tīņiem.

Pasākumu pulksten 10.30 atklās starptautiskā bērnu īsfilmu programma "Visuma pētnieki", kas piemērota sešus līdz 13 gadus veciem skatītājiem. Seansā tiks rādītas piecas starptautiskos kinofestivālos atzinību guvušas animācijas īsfilmas un spēlfilmas:

  • Īsfilmā "Li.le" (Gruzija) maza meitene kopā ar briedi ceļo pa maģisku, biezā miglā ietītu mežu. Filmas fascinējošā fanstastiskā pasaule veidota ar ūdenskrāsām.
  • Spēlfilma "Elo" (Igaunija), kas pērn festivālā "2ANNAS" ieguvusi labākās bērnu filmas titulu. Filmā tiek stāstīts par stūrgalvīgu bērnudārza audzēkni, kuras vienīgais mērķis ir izbēgt no ļaunās skolotājas represijām. Kādu dienu parādās jauna skolotāja Helēna, un Elo dzīve pilnībā mainās.
  • Animācijas filma "Divi tramvaji" (Krievija) stāsta par jauno un veco tramvaju, kuriem ir pilnīgi atšķirīgi temperamenti. Vecais ir stabils, vienmēr uzticams un ierodas laikā, bet jaunais, strauji joņojot pa pilsētu, rada daudz problēmu. Laika gaitā jaunais mācās no vecā atbildību un kļūst nobriedušāks, – šis ir stāsts par vecākiem un bērniem, kam reiz būs jāieņem vecāku vieta.
  • Spēlfilma "Mrs McCutcheon" (Austrālija) atspoguļo neparastas personības iejušanos jaunā skolas kolektīvā un situācijas, kas ļauj filmas varoņiem labāk apzināties sevi.
  • Animācijas īsfilma "Milžu ceļš" (Brazīlija), kuras galvenā varone ir sešus gadus veca indiāņu meitene, kas izaicina savu likteni un mācās izprast dzīves ciklu gigantisku koku mežā. Filma ieguvusi sešas starptautisku kinofestivālu balvas, tajā skaitā – par labāko režiju, labāko mūziku un skatītāju balvu. Filmas skaņu celiņš ieskaņots ar oriģināliem Inku un Andu kalnos dzīvojošo cilšu instrumentiem.

Turpretim starptautiskā jauniešu īsfilmu programma "Uz priekšu", ietver četras starptautiskos kinofestivālos atzinību guvušas īsfilmas, kas būs interesantas 13 līdz 18 gadus veciem tīņiem:

  • Spēlfilma "Wannabe" (Austrija) ir dinamisks un ticams mūsdienu momentuzņēmums, kas atspoguļo jaunu "jūtūberi", kas izveidojusi sev fiktīvu dzīvi internetā.
  • Vizuālām metaforām bagātā animācijas īsfilma "Audzēts mājās" (Anglija) stāsta par tēvu, kas izolē dēlu no ārpasaules, lai pasargātu no tās briesmām, taču, kad dēls pēc gadiem tiek konfrontēts ar reālo pasauli, tēvs atklāj, ka iespējams, ir gājis par tālu ar savu sargāšanas instinktu.
  • Izraēlas režisora filmā "Tēvzeme" dēls atgriežas mājās tēva aitu fermā, kur dažādu iemeslu dēļ nav gaidīts, tomēr šoreiz viņš ir apņēmies pierādīt, ka ir mainījies. Filma pērn "2ANNAS" Bērnu un jauniešu īsfilmu konkursā ieguvusi Labākās jauniešu filmas titulu.
  • Franču animācijas īsfilma "TIS" stāsta par jaunieti, kurš cīnās ar apstākļiem, kas liedz viņam piebiedroties vienaudžiem.

"2ANNAS" bērnu un jauniešu programmas sagatavojusi Dace Čaure. Filmas bērniem un jauniešiem būs iespēja skatīties bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!