Aktualitātes
08.08.2018

Rīgā notiks feministiskā mediju darbnīca

Komentē
0
Saglabā

26. augustā pl. 12:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks laikmetīgās mākslas izstādes "Glandula Mammae" izglītības programmas pasākums – feministiskā mediju darbnīca "Pajautā kaimiņam" (Learning From Neighbours. Feminist Media Workshop).

Mediju darbnīca "Pajautā kaimiņam" būs pieredzes un zināšanu apmaiņas platforma starp Latvijas un Igaunijas žurnālistiem, redaktoriem, mākslas kritiķiem, feminisma aktīvistiem un citiem interesentiem. Igaunijas medijos, salīdzinot ar Latviju, feminisma naratīviem atvēlētā telpa ir krietni plašāka. Ne tikai vairāki vadošie mediji šai tēmai velta regulārus rakstus un slejas, bet pastāv arī specifiski izdevumi, kas īsteno feminisma skatījumu kā savu pamatdarbību. Tādi ir interneta portāls "Feministeerium.ee", kas regulāri publicē feminisma tematikai veltītus rakstus, kā arī Laikmetīgās mākslas biļetes (Contemporary Art Newsletter), ko kopš 2014. gada izdod Igaunijas Laikmetīgās mākslas centrs (Center for Contemporary Arts) un kurš analizē laikmetīgās mākslas norises no feminisma skatpunkta. Ievērības cienīgs ir arī sociālo tīklu feminisma forums "Virdžīnijai Vulfai nav no tevis bail!" (Virginia Woolf Ei Karda Sind!), kas pulcē ap 8000 lietotāju un atsevišķos gadījumos ir biji nozīmīgs notikumu iniciators un viedokļu izplatītājs.

Uz darbnīcu ir aicinātas šo mediju pārstāves un aktīvistes: Kārina Kivirehka (Kaarin Kivirähk) (Igaunijas Laikmetīgās mākslas centrs, Laikmetīgās mākslas biļetena galvenā redaktore), Rebeka Peldsama (Rebeka Põldsam) (kuratore un mākslas kritiķe), Aeta Kūzika (Aet Kuusik), Brigita Davidjanta (Brigitta Davidjants), Nele Laosa (Nele Laos) un Nika Kalantaranda (Nika Kalantarand) ("Feministeerium" redaktores un rakstu autores). Nika ir arī feisbuka grupas "Virginia Woolf Ei Karda Sind!" administratore.

Darbnīcas mērķis ir uzzināt vairāk par situāciju, kādā atrodas šie mediji. Kādi bija to tapšanas nosacījumi, kas nepieciešams darbības nodrošināšanai, kādi ir pašreizējie izaicinājumi? Kādu iespaidu šādu mediju klātbūtne atstāj uz sabiedrību, politiskiem un kultūras procesiem? Darbnīcas centrālais jautājums ir: vai Latvijā ir iespējams savs feminisma medijs? Uz darbnīcu īpaši aicināti Latvijas mediju telpas pārstāvji, kā arī komunikāciju studenti, pētnieki un citi interesenti.

Darbnīca notiks 26. augustā pl. 12:00. Kaņepes kultūras centrā. Dalība tajā ir bez maksas. Darba valoda: angļu. Darbnīca ir laikmetīgās mākslas izstādes "Glandula Mammae" izglītības programmas daļa un to organizē izstādes kuratore Jana Kukaine. Izstāde "Glandula Mammae" ir skatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā līdz 2. septembrim, un tā ir veltīta sieviešu krūtīm, to dažādajiem lietojumiem, pieredzēm un nozīmēm.  

Darbnīcu atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma "Kultūra", Kaņepes Kultūras centrs un interneta portāls "Satori".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!