Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

 
Ar bērniem
22.11.2017

Pirmizrādi piedzīvos Kārļa Krūmiņa izrāde bērniem "Lidojošais šķīvītis"

Komentē
0

21. decembrī plkst. 19:00 "Dirty Deal Teatro" (DDT) pirmizrādi piedzīvos dramaturga un režisora Kārļa Krūmiņa izrāde bērniem "Lidojošais šķīvītis", kas pievērsīsies līdz šim neatbildētam jautājumam – vai bez mums plašajā visumā ir vēl kādas dzīvas un saprātīgas būtnes, un vai šīs būtnes ir draudzīgas?

Izrādes veidotāji raksta: "Doma par iespējamu citplanētiešu eksistenci paver neierobežotas iespējas cilvēka fantāzijai. Iespējams, kādā citā pasaulē, mums zināmo fizikas un dabas likumu neesamības dēļ, jebkas var būt iespējams. Piemēram, lidot, pārsniedzot gaismas ātrumu, ceļot laikā, lasīt domas, pārtikt no elektromagnētiskajiem viļņiem un dzīvot paralēli vairākās dimensijās. Taču interesantā kārtā, tieši fantāzija un nevis zinātne ir tā, kas ierobežo, jo kā var mācīties no vēstures, viss, ko cilvēks reiz savā fantāzijā ir radījis, agri vai vēlu tiek īstenots arī realitātē. Sākot no tvaika dzinēja līdz lidmašīnām un kosmosa kuģiem. Īsāk sakot, var izrādīties, ka fantāzija un zinātne ir daudz ciešāk saistītas, nekā ierasts par tām domāt."

Izrādē "Lidojošais šķīvītis" divi aizrautīgi pētnieki aicinās bērnus doties kosmiskā ceļojumā, meklējot nezināmas planētas un nezināmu planētu vēl mazāk zināmos iemītniekus. Caur šiem meklējumiem mēģinot apzināt arī to, kas un kādi esam mēs paši. Ceļojuma dalībnieki iepazīsies ar interesantiem zinātnes atklājumiem un teorijām, kā arī atsvaidzinās pamatzināšanas astronomijā. Apskatot citplanētiešu meklēšanu gan kā zinātnisku, gan sociālu fenomenu, izrādes tēli rosinās aizdomāties par to, ka būtiska ir ne vien atvērtība jaunām zināšanām, bet arī vēlme un spēja izšķirt, kas ir īsts un kas izdomāts.

Izrādes radošā komanda: dramaturģija un režija: Kārlis Krūmiņš, māksliniece: Kate Krolle, spēlē: Samira Adgezalova, Jānis Kronis.

Pirmizrāde – 21. decembrī 19.00, nākamās izrādes - 30. decembrī 12.00 un 14.00.

Izrāde ir ne vien iekļauta "Dirty Deal Teatro" bērnu un jauniešu teātra repertuārā "Šmulītis", bet arī dodas viesizrādēs uz Latvijas skolām novados "Latvijas skolas somas" pilotprojekta ietvaros. Izrāde veidota tā, lai uzrunātu 5.–7. klases skolēnus, ļaujot vienlaikus gan atraktīvā veidā iepazīt skolā apgūstamo mācību saturu, gan tuvplānā iepazīst laikmetīgo teātra mākslu.

Izrāde sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "„Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!