Aktualitātes
18.06.2019

Paziņoti "Spēlmaņu nakts 2019" nominanti

Komentē
0
Saglabā

Otrdien, 18. jūnijā, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika paziņoti pretendenti "Spēlmaņu nakts 2018/2019" balvām, un visvairāk nomināciju saņēmušas izrādes "Pūt, vējiņi!", "Vēstures izpētes komisija" un "Mumu".

Nominācijai "Gada lielās formas izrāde" nominēta Valmieras Drāmas teātra izrāde "Hamlets", Liepājas teātra izrāde "Liepāja-Latvijas galvaspilsēta", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde "Mumu", kā arī Latvijas Nacionālā teātra izrāde "Pūt, vējiņi!" un Jaunā Rīgas teātra izrāde "Vēstures izpētes komisija".

Savukārt nominācijai "Gada mazās formas" nominētas Dailes teātra izrādes "Dēls" un "Kalpones", Daugavpils teātra izrāde "Kliedzēji", Valmieras Drāmas teātra izrāde "Mārtins Īdens", "Dirty Deal Teatro" teātra izrāde "Pēc grāmatas motīviem", kā arī Kristīnes Krūzes izrāde "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi".

Nominācijai "Gada režisors" nominēts režisors Alvis Hermanis par "Vēstures izpētes komisiju", Viesturs Kairišs par izrādi "Mumu" un Latvijas Nacionālajā operā un baletā iestudēto izrādi "Klīstošais holandietis". Balvai nominēts arī režisors Viesturs Roziņš par izrādēm "Kliedzēji", "Piramīda" un "Salātlapiņa".

"Gada režisora" balvai nominēts arī Elmārs Seņkovs par izrādi "Pūt, vējiņi!" un Valters Sīlis par izrādēm "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta", "Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris" un "Pēc grāmatas motīviem".

Balvai "Gada aktrise" nominēta Lauma Balode par Zentas Mauriņas lomu izrādē "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi", Zane Dombrovska par Aleksandras Beļcovas lomu izrādē "Meistars un Aleksandra", kā arī Rēzija Kalniņa par lomām izrādēs "Bīstamie sakari", "Kalpones" un "Lauva ziemā".

Minētajai balvai nominēta arī Inese Kučinska par Bernardas Albas lomu izrādē "Bernardas Albas nams", Ieva Segliņa par Klēras lomu izrādē "Kalpones" un Ieva Ķuzule-Skrastiņa par lomām izrādēs "Kalpones", "Salemas raganas" un "Lulū".

Balvai "Gada aktieris" nominēts aktieris Rolands Beķeris par Normana lomu izrādē "Ģērbējs", Egons Dombrovskis par Roberto Zuko lomu izrādē "Roberto Zuko", kā arī Andris Keišs par Vīlera lomu izrādē "Linda Vista". Tāpat nominēts aktieris Ģirts Ķesteris par Pjēra lomu izrādē "Dēls", Mārtiņš Meiers par Hamleta lomu izrādē "Hamlets" un arī Kaspars Znotiņš par lomu izrādē "Vēstures izpētes komisija".

Savukārt pretendenti kategorijā "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā" tiks paziņoti oktobrī, jo, kā atklāja žūrijas komisijas vadītāja teātra kritiķe Ieva Rodiņa, tad, ņemot vērā lielo oriģināldramaturģijas darbu pienesumu Latvijas teātros šajā sezonā, žūrijai nepieciešams ilgāks laiks, lai kvalitatīvi izvērtētu visas nominētās lugas. Kopumā šajā kategorijā saņemti vairāk nekā 30 darbi.

Jau ziņots, ka šodien tika paziņoti "Spēlmaņu nakts" gada balvas nominanti 16 kategorijās. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 23. novembrī Dailes teātrī, un tās režisore šogad būs aktrise Marija Bērziņa.

Vairāk nekā 100 sezonas jauniestudējumu noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā – teātra kritiķe, zinātniece un teātra vietnes "www.kroders.lv" galvenā redaktore Ieva Rodiņa, teātra kritiķe un zinātniece Maija Svarinska, teātra kritiķis Normunds Akots, teātra kritiķis, laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls, kā arī žurnālists un dramaturgs Uģis Segliņš.

Visas nominācijas:

Nozīmīgākie iestudējumi

Gada lielās formas izrāde:

  1. Hamlets – Valmieras Drāmas teātris, režisore Indra Roga
  2. Liepāja – Latvijas galvaspilsēta – Liepājas teātris, režisors Valters Sīlis
  3. MUMU – M. Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Viesturs Kairišs
  4. Pūt, vējiņi! – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs
  5. Vēstures izpētes komisija – Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis

Gada mazās formas izrāde:

  1. Dēls – Dailes teātris, režisors Intars Rešetins
  2. Kalpones – Dailes teātris, režisors Viesturs Meikšāns
  3. Kliedzēji – Daugavpils teātris, režisors Viesturs Roziņš
  4. Mārtins Īdens – Valmieras Drāmas teātris, režisors Klāvs Mellis
  5. Pēc grāmatas motīviem – Dirty Deal Teatro, režisors Valters Sīlis
  6. Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi – režisore Kristīne Krūze

Gada izrāde bērniem:

  1. Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit – Latvijas Leļļu teātris, režisore Vija Blūzma
  2. Perturbons – KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece
  3. Polianna – Liepājas teātris, režisors Dž. Dž. Džilindžers
  4. Salātlapiņa – Latvijas Leļļu teātris, režisors Viesturs Roziņš
  5. Spokuskopija – Rēzeknes teātris “Joriks”, režisors Edgars Niklasons

Gada izrāde pusaudžiem

  1. PavasarisKVADRIFRONS, Valmieras vasaras teātra festivāls, režisore Alisja Goigelina
  2. Piramīda – Dirty Deal Teatro, režisors Viesturs Roziņš
  3. Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis

Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

  1. Alvis Hermanis – Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)
  2. Viesturs Kairišs – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  3. Intars Rešetins – Dēls (Dailes teātris), Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Viesturs Roziņš – Kliedzēji (Daugavpils teātris), Piramīda (Dirty Deal Teatro), Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)
  5. Elmārs Seņkovs – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Valters Sīlis – Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris), Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris (Latvijas Nacionālais teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)

Gada aktrise:

  1. Lauma Balode – Zenta Mauriņa izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi
  2. Zane Dombrovska – Aleksandra Beļcova izrādē Meistars un Aleksandra (“Kultūrmarka”)
  3. Rēzija Kalniņa – Marķīze de Merteija izrādē Bīstamie sakari, Kundze izrādē Kalpones, Eleonora izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)
  4. Inese Kučinska – Bernarda Alba izrādē Bernardas Albas nams (Liepājas teātris)
  5. Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Solanža izrādē Kalpones, Abigaila Viljamsa izrādē Salemas raganas, Lulū izrādē Lulū (Dailes teātris)
  6. Ieva Segliņa – Klēra izrādē Kalpones (Dailes teātris)

Gada aktieris:

  1. Rolands Beķeris – Normans izrādē Ģērbējs (Liepājas teātris)
  2. Egons Dombrovskis – Roberto Zuko izrādē Roberto Zuko (Liepājas teātris)
  3. Andris Keišs – Vīlers izrādē Linda Vista (Jaunais Rīgas teātris)
  4. Ģirts Ķesteris – Pjērs izrādē Dēls (Dailes teātris)
  5. Mārtiņš Meiers – Hamlets izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  6. Kaspars Znotiņš – lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā:

  1. Marija Bērziņa – Vija izrādē Aka, Gundega izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Lolita Cauka – Orta izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Ilze Pukinska – Anna izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)
  4. Jeļena Sigova – Dorota izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Vita Vārpiņa – Anna izrādē Dēls (Dailes teātris)
  6. Guna Zariņa – lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā:

  1. Vilis Daudziņš – Karls izrādē Latviešu laupītāji, Boss Finlijs izrādē Jaunības putns ar saldo balsi, lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)
  2. Lauris Dzelzītis – Ričards izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)
  3. Mārtiņš Kalita – lomas izrādē Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  4. Pēteris Liepiņš – Henks izrādē Alvas sieviete (Dailes teātris)
  5. Mārcis Maņjakovs – Elmārs izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki:

  1. Kārlis Arnolds Avots – Mārtins Īdens izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)
  2. Anna Nele Āboliņa – lomas izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi, Paula Daniela izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Helēna izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Elīna Hanzena – Ofēlija izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  4. Agris Krapivņickis – Ruduks izrādē Kliedzēji (Daugavpils teātris)
  5. Ance Kukule – režija izrādei Klitaimnestra
  6. Klāvs Mellis – režija izrādēm Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Himna (KVADRIFRONS)
  7. Jēkabs Reinis – Uldis izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  8. Toms Veličko – Nikolā izrādē Dēls (Dailes teātris)

Gada scenogrāfs vai leļļu mākslinieks:

  1. Uģis Bērziņš – scenogrāfija izrādei Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  2. Natālija Davidoviča, Ilze Egle – lelles izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Reinis Dzudzilo – scenogrāfija izrādei Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  4. Aigars Ozoliņš – scenogrāfija izrādēm Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris), Polianna, Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  5. Monika Pormale – scenogrāfija izrādei Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Mārtiņš Vilkārsis – scenogrāfija izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Bīstamie sakari (Dailes teātris), Roberto Zuko (Liepājas teātris)

Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

  1. Krista Dzudzilo – kostīmi izrādei Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Anna Heinrihsone – kostīmi izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Apmānītā (Jaunais Rīgas teātris)
  3. Romāns Kaboškogrims izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Kristīne Pasternaka – kostīmi izrādēm Mana skaistā lēdija (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Pajaci (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  5. Liene Rolšteina – kostīmi izrādei Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  6. Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādēm Bīstamie sakari, Kalpones (Dailes teātris)

Gada gaismu mākslinieks:

  1. Mārtiņš Feldmanis – par darbu sezonā Liepājas teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Dailes teātrī
  2. Oskars Pauliņš – par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, Jaunajā Rīgas teātrī
  3. Jānis Sniķers – Sapņotāji (Dailes teātris), Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)
  4. Toms Streilis – Cīrulīši, Zem diviem karogiem, Latvieši (Latvijas Nacionālais teātris)
  5. AJ Vaisbārds – Burvestība (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Gada video mākslinieks:

  1. -8Hamlets, (Ne)stāsti man pasakas (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Dāvis Andersons – Dēls (Dailes teātris)
  3. Artis Dzērve – Roberto Zuko (Liepājas teātris), Lulū (Dailes teātris)
  4. Mārtiņš Vilkārsis – Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  5. Toms Zeļģis – Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Toms Zeļģis, Linda Ģībiete Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks:

  1. Kristīne Brīniņa – Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  2. Liene Grava – Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Jana Jacuka – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Elīna Lutce – Klīstošais Holandietis, Karmelīšu dialogi (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  5. Aleksandrs Ļimins – Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  6. Jānis Purviņš, Agate Bankava – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada muzikālās partitūras autors:

  1. Arturs Maskats – Ģērbējs (Liepājas teātris)
  2. Edgars Mākens – visas manas vājības ir tavas lūpas, Par tēviem (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Jēkabs Nīmanis – Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris), Kliedzēji (Daugavpils teātris)
  4. Ritma grupa PERPETUUM RITMICO – Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)
  5. Reinis Sējāns – Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  6. Uģis Vītiņš – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!