Foto: Annemarija Gulbe
 
Aktualitātes
15.05.2018

Par labāko jauno Latvijas fotogrāfi atzīta Annemarija Gulbe

Komentē
0
Saglabā

14. maijā festivāla "Rīgas Fotomēnesis" ietvaros tika piešķirta FK Balva labākajam jaunajam Latvijas fotogrāfam, un šogad to saņēma Annemarija Gulbe. Balvā viņa ieguva "Sony" ILCE5100L fotokameru, izdevumu "Latvijas fotogrāfija 2018", kā arī savu darbu publikāciju žurnālā "FK".

FK Balvu organizē žurnāls "Foto Kvartāls" un tās mērķis ir piedāvāt platformu jaunajiem fotogrāfiem, lai ar saviem darbiem sasniegtu plašāku auditoriju. Darbus vērtēja starptautiska žūrija – mākslas zinātniece un kritiķe Santa Mičule-Hirša, fotogrāfs un fotogrāmatu izdevējs Endrjū Miksis (Andrew Miksys) no Lietuvas/ASV, žurnāla FK galvenais redaktors un festivāla "Rīgas Fotomēnesis" direktors Arnis Balčus.

Balvas ieguvēja ir Annemarija Gulbe (1997), kas šobrīd studē vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā un fotogrāfiju ISSP Skolā. Savās fotogrāfijās viņa vēro mīlestību kā sev nesaprotamu parādību. "Balva izkliedē šaubas un pārliecina, ka kaut kas ir labi izdarīts, ka vajag pilnveidoties un augt, lai turpinātu iesākto," balvas iegūšanu komentē uzvarētāja. Savukārt viens no žūrijas locekļiem Arnis Balčus komentē, ka "Annemarijas darbi parāda to, kā fotogrāfija var tikt izmantota savas paaudzes dokumentācijai, veidojot kritisku pozīciju par identitātes veidošanu un pašreprezentāciju. Pie tam Annemarija FK Balvas finālā ir jau otro reizi, kas liecina par konsekvenci un neatlaidību."

Foto: Annemarija Gulbe

Savukārt skatītāju balsojumā, kas norisinājās portālā "Delfi", šoreiz pie pārsteiguma balvām tika divas autores – Lāsma Eriņa un Viktorija Paegle, jo abas bija saņēmušas vienādu punktu skaitu.

FK Balvas uzvarētājs tika izvēlēts no 10 finālistiem, kas šoreiz bija – Aiga Ozoliņa, Anita Rozentāle, Annemarija Gulbe, Dārta Kalmuka, Gunita Kļava, Henrijs Laķis, Lāsma Eriņa, Marija Luīze Meļķe, Tedis Teodors Murņikovs un Viktorija Paegle.

FK Balva norisinās festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2018" ietvaros un to atbalsta "Sony".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!