Aktualitātes
18.07.2016

Notiks bērnu literatūras lasījumi "Lakstīgalas vārdnīca: kas ligzdo bērnu literatūrā?"

Komentē
0
Saglabā

Dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, svētdien, 24. jūlijā, plkst. 11:00 Jaunā Rīgas teātra Kamerzālē, kā ik gadu, notiks bērnu literatūras lasījumi "Lakstīgalas vārdnīca: kas ligzdo bērnu literatūrā?", kuros savus jaunākos darbus lasīs Latvijas un ārzemju autori.

Lasījumu nosaukumu šoreiz iedvesmojusi pavasarī uz Latviju atlidojusi poļu lakstīgala – šogad Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika poļu bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde, bet ikgadējā bērnu literatūras konferencē daudz tika runāts par poļu literatūru. Tur izskanēja arī Māra Salēja atdzejotais poļu klasiķa Juliana Tuvima dzejolis "Putnu radio", kurā citi putni pieprasa vārdnīcu, lai varētu labāk saprast lakstīgalu.

Savus dzejoļus bērniem lasīs Leons Briedis, Uldis Auseklis un Inese Zandere, bet ar jaunajiem prozas darbiem iepazīstinās divkārtējais Jāņa Baltvilka balvas ieguvējs Māris Rungulis un rakstniece Ieva Viese. Fragmentu no igauņu autora Anti Sāra grāmatas lasīs tulkotāja Maima Grīnberga, savukārt tulkotāja Jolanta Pētersone iepazīstinās ar norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatu "Vafeļu sirdis".

Muzikālā putnu dialogā ar bērnu literatūru iesaistīsies Uģis Krišjānis (taustiņi) un Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti).

Šo bezmaksas literāro sarīkojumu, kas adresēts bērniem, vecākiem un visiem bērnu grāmatu draugiem, organizē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (IBBY Latvijas nodaļa). Savukārt šīs pašas dienas vakarā tiks paziņoti rakstnieki un ilustratori, kuri izvirzīti Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Baltvilka lasījumi

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada, bet kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!