Aktualitātes
23.11.2018

Nastavševs iestudē autobiogrāfiskāko Tenesija Viljamsa lugu "Jaunības putns ar saldo balsi"

Komentē
0
Saglabā

5. decembrī Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvos Tenesija Viljamsa luga "Jaunības putns ar saldo balsi", kuru iestudē režisors Vladislavs Nastavševs, informēja teātra pārstāve Inga Liepiņa.

Izrāde "Jaunības putns ar saldo balsi" ir par novecojošu žigolo, kas atgriežas dzimtajā pilsētiņā kopā ar Holivudas zvaigzni, lai atgūtu savu jaunības mīlestību. Plāns viņam ir, bet jaunības mīlestības tēvs ir gatavs darīt jebko, lai to izjauktu.

Luga "Jaunības putns ar saldo balsi" pirmo reizi tika uzvesta Brodvejā 1959. gadā. Tenesijs Viljamss to rakstīja ilgāku laiku, padziļinādams un attīstīdams tālāk savu pirms vairākiem gadiem sarakstīto viencēlienu "Ienaidnieks: laiks". Amerikāņu režisors Elija Kazans, viens no izcilākajiem Viljamsa darbu interpretiem un tuvs rakstnieka draugs, uzskata "Jaunības putnu ar saldo balsi" par visautobiogrāfiskāko Tenesija Viljamsa lugu.

Režisors Vladislavs Nastavševs norāda, ka lugas autors savā darbā ietver ne tikai tēmu par fizisku jaunību un divu novecojošu cilvēku stāstu: "Lielā mērā tas ir arī stāsts par laiku, kurā mēs dzīvojam. Un tā svaigumu, kas sen ir zudis. Zudis kaut kad ļoti, ļoti sen. Svaigums un cilvēces jaunība ir zuduši. Un ir sajūta, ka mēs esam jau ļoti veci. Visi. Civilizācija kopumā ir kļuvusi veca. Un vienīgais, kas atliek, ir imitēt jaunību. Imitēt svaigumu. Un no tā es izdaru secinājumu, ka viss, kas mums apkārt notiek, īstenībā ir imitācija. Mēs izliekamies, ka mēs esam jauni. Ka mēs kaut kur virzāmies. Ka mēs sākam kaut ko no jauna. Ka viss vēl tikai priekšā."

Izrādes scenogrāfiju veido režisors kopā ar scenogrāfu Edgaru Kļaviņu. Kostīmus rada Rūta Kuplā. Oriģināldziesmas "Aleluja" autori -  Vladislavs Nastavševs, Anna Ķirse. Komponiste, aranžētāja un muzikālā noformējuma autore - Anna Ķirse. Izrādē piedalās Jaunā Rīgas teātra aktieri - Baiba Broka, Ivars Krasts, Sandra Kļaviņa, Vilis Daudziņš, Jana Čivžele, Jevgēnijs Isajevs, Regīna Razuma - un pieaicinātie aktieri: Matīss Budovskis, Raivis Mediss, Rūdolfs Apse un Varis Piņķis.

Biļetes uz izrādi "Jaunības putns ar saldo balsi" decembrī, janvārī un februārī jau izpārdotas. Marta izrāžu repertuārs tiks izsludināts 2019. gada janvārī.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!