Andrāšs Šifs
 
Aktualitātes
04.11.2019

Mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala" izziņo jaunās sezonas programmu

Komentē
0
Saglabā

2020. gada vasarā no 10. jūlija līdz 30. augustam notiks mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" otrā sezona. Četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā izskanēs 20 koncerti ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību. Šajā festivāla sezonā daudzpusīgo koncertu programmu papildinās divi nozīmīgi jaunumi – mūzikas meistarklašu sērija un papildkoncerts Liepājā, ziņo festivāla rīkotāji.

Festivāla jaunās sezonas centrā būs četru pasaules līmeņa orķestru koncerti: festivālā atgriezīsies un to atklās Izraēlas Filharmoniskais orķestris ar jauno māksliniecisko vadītāju Lahavu Šāni pie diriģenta pults (11. un 12. jūlijs, Latvijas Nacionālā opera), atkārtoti muzicēs arī Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris ar diriģentu Manfrēdu Honeku (17. un 19. jūlijs, Dzintaru koncertzāle). Augustā koncertus sniegs divi leģendāri orķestri – Sanktpēterburgas Filharmoniskais orķestris un tā ilggadējais mākslinieciskais vadītājs Jurijs Temirkanovs (15. un 16. augusts, Latvijas Nacionālā opera), kā arī Londonas Filharmoniskais orķestris un "Grammy" balvas ieguvējs, diriģents Vladimirs Aškenazi (28. un 30. augusts, Dzintaru koncertzāle).

Festivālā muzicēs daudzas pasaules līmeņa izpildītājmākslas zvaigznes: divus koncertus sniegs leģendārais pianists sers Andrāšs Šifs (András Schiff, 10.07. LNO skanēs solokoncerts ar L. van Bēthovena klaviersonātēm, 12.07. ar Izraēlas filharmoniķiem atskaņos L. van Bēthovena 5. koncertu klavierēm); Elēna Grimo (Hélène Grimaud, 17.07 ar BRSO), Nelsons Freire (Nelson Freire, 19.07. ar BRSO), Marija Žoao Piresa (Maria João Pires, 18.07.), Behzods Abduraimovs (Behzod Abduraimov, 15.08. kopā ar SFO), Džordžs Lī (George Li, 16.08. kopā ar SFO), Aleksandrs Kantorovs (Alexandre Kantorow, 28.08, ar FO).  Festivālā varēs baudīt vijolnieka Leonidasa Kavakosa (Leonidas Kavakos, 14.08.) solokoncertu, uzstāsies čellisti Truls Morks (Truls Mørk, 30.08., ar FO) un Gotjē Kapisons (Gautier Capuçon, 11.07.), kā arī vokālais ansamblis "The Kings Singers" (12.08.) un baritons Matiass Gerne (Matthias Goerne, 29.08.).

Dienas koncertos īpašās soloprogrammās varēs iepazīt jaunos māksliniekus – tos, kuri atrodas savas karjeras sākumposmā, bet jau spilgti pieteikuši sevi gan starptautiskos konkursos, gan koncertos uz visām prestižākajām skatuvēm: pianists Joavs Levanons (Yoav Levanon, 11.08.), vijolniece Marija Dueņasa (María Dueñas, 18.07.), pianists Mao Fudzita (Mao Fujita, 19.07.), vijolnieks Daniels Lozakovičs (Daniel Lozakovich, solokoncerts 15.08., 16.08. ar SPFO), pianiste Aleksandra Dovgana (Alexandra Dovgan, 29.08.), tenors Longs Longs (Long Long, 30.08.), kā arī latviešu jaunais pianists Daumants Liepiņš (16.08.).

2020. gada festivāla jaunums – sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju tiks atklāta pirmā mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" akadēmijas meistarklašu sezona. Jaunie talanti no Latvijas un citām pasaules valstīm varēs apgūt meistarību pasaulslavenu interpretu vadībā. Informācija par pieteikšanos meistarklasēm un programma tiks izsludināta 2020. gada janvārī.

"Esam ļoti priecīgi, ka sadarbība ar māksliniekiem festivāla ietvaros iegūs arī citas formas. Gan Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra pārstāvji, gan leģendārais pianists Andrāšs Šifs, kā arī citi mākslinieki sniegs meistarklases jaunajiem mūziķiem," stāsta Zane Čulkstēna.

Jaunajā festivāla sezonā uzsākta sadarbība ar fondu "Uniting History". Šī fonda mērķis ir atbalstīt organizācijas un iniciatīvas, kuru mērķis ir saglabāt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu. Sadarbības ietvaros ar fonda "Uniting History" un Liepājas pilsētas domes atbalstu tiks rīkots papildkoncerts ar Sanktpēterburgas Filharmoniskā orķestra un Jurija Temirkanova uzstāšanos (18. augusts, "Lielais Dzintars").

Simfonisko orķestru festivāls "Rīga Jūrmala" notiks Latvijas Nacionālajā operā, Lielajā ģildē un Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē.

Par mūzikas festivālu "Rīga Jūrmala"

2019. gada vasarā Latvijā pirmo reizi notika jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls "Rīga Jūrmala". Festivāls tika iekļauts vasaras festivālu "Top 10" pēc britu laikraksta "The Telegraph" vērtējuma, kā arī ieguvis Eiropas festivālu asociācijas īpašo kvalitātes zīmi "EFFE Label". Festivāla mākslinieciskie vadītāji ir Martins Engstrēms un Migels Estebans, bet festivāla izpilddirektore – Zane Čulkstēna.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla koncertiem varēs iegādāties no 20. novembra festivāla mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!