Aktualitātes
23.07.2018

LTV top raidījums jauniešiem par arheoloģiju

Komentē
0
Saglabā

16. un 17. jūlijā notikusi pirmā filmēšana jaunam LTV raidījumam jauniešiem. Raidījums "Vēstures skolotājs" būs iespēja ieskatīties Latvijas vēsturē ar praktiskās arheoloģijas palīdzību Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja Edgara Bērziņa vadībā, informē LTV.

Jaunajā raidījumā 10. un 11. klašu skolēni piedalīsies ekspedīcijās un atklās Latviju ar praktiskās arheoloģijas palīdzību. Tā būs iespēja jauniešiem "pārbaudīt vēsturi uz savas ādas" sola raidījuma veidotāji. Šobrīd notiek pirmās filmēšanas un pirmās jauniešu komandas iemēģinājušas roku praktiskajā arheoloģijā.

Kopā filmēšanas grupa dosies uz 8 dažādiem objektiem, kas saistīti ar dažādiem Latvijas vēstures laika posmiem, un katrā no tiem pieaicināts konsultants, kurš šo vietu pēta vai tajā strādā.

Projekta vadītāja Irēne Grūzīte norāda, ka pirmajās filmēšanas dienās paši jaunieši bija ļoti patīkams pārsteigums gan filmēšanas grupai, gan ekspertiem, kuri bija sagatavojuši uzdevumus: "Gana sarežģītais heraldikas uzdevums par sava ģerboņa izveidi pārsteidza jo īpaši. Jaunieši īsā laikā noorientējās heraldikas pamatjautājumos un radīja saturisku un vizuāli interesantu rezultātu. Katrā raidījumā jauniešiem ir uzdevums izvērtēt vienam otru un to viņi veica ar pieaugušiem cilvēkiem neierastu smalkjūtību un pietāti. Vēl noteikti jāmin grūtie filmēšanas apstākļi – garās stundas lielā karstumā – neviena pīkstiena vai iebilduma no jauniešu puses, visi laikā un precīzi izpilda jebkuru komandu."

Dalībnieki nedarbosies savā nodabā. Viņus pavadīs televīzijas ekrānos vēl neredzēta seja – Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotājs Edgars Bērziņš, kurš arī izceļ jauniešu komandu darbu: "Pirmā filmēšanās noritēja veiksmīgi – tā norisinājās pateicīgā vietā, kur ir daudz iespējas izziņai. Abas komandas bija atvērtas un gatavas strādāt. Filmēšanas pirmā diena noslēdzās 22:00 un nākamajā dienā sāka jau sešos no rīta. Neatkarīgi no tā, komandas noturēja možu garu abas dienas. Skolēnu pavadošais personāls – skolotāji, kuri karstajās dienās cītīgi atbalstīja, pieskatīja un uzmundrināja."

Projekts top sadarbībā ar Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūtu, un ēterā būs skatāms no 30. oktobra LTV1 plkst. 19:30.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!