Aktualitātes
07.08.2013

Lietuvā norisināsies baltu kultūras festivāls, kura tematika šogad – Latvija

Komentē
0
Saglabā

No 23. līdz 25. augustam Lietuvā, netālu no Latvijas robežas, Zarasai pussalā, norisināsies sešpadsmitais neatkarīgais post-folkloras un alternatīvās mūzikas festivāls "Menuo Juodaragis XVI", kura tematika šogad – Latvija.

Ar devīzi "Laiks brāļiem tikties" festivāls šogad pievērš pastiprinātu uzmanību baltu kultūrai, arī Latvijas mūziķu īpatsvars šogad ir ievērojami lielāks kā citus gadus.

Latviju festivālā pārstāvēs: "Iļģi", "Auļi", "Grodi", "Dzelzs Vilks", "Standart", "Miglas Asni", "Vilki", "Skyforger", "Green Novice", "Ēnu Kaleidoskops", "Bēdu Vēstnesis", kā arī DJ Olivers un DJ Dambis.

Savukārt Lietuvu festivālā pārstāvēs: "Kūlgrinda", "Sen Svaja", "Marga Muzika", "Donis", "Spanxti", "Pievos", "Obtest" un citi.

Kā īpašie viesi festivālā muzicēs arī: "Changes" (ASV), "Folknery" (Ukraina), "Fire+Ice" (Anglija), "Rome" (Luksemburga), "Silent Streems of Godless Elegy" (Čehija), "Otava Yo" (Krievija) .

Paralēli mūzikas aktivitātēm darbosies arī amatnieku ciems, mākslas darbnīcas, kino un lekciju telts. Amatnieku ciema programmā: kaujas rati un zirgu ekipējums, kara ratu divkaujas, ornamentu pīšana no salmiem un siena, gredzenu liešana stikla darbnīcā, māla darbnīca, festivāla tējas vārīšana, pasaku un dziesmu vakari bērniem, baltu bruņojums un rotas, kalves un kalēji, seno apģērbu kulturoloģija, vēsture, tehnoloģija, simboli, tradīcijas, baltu kara cīņas u.c. Pludmalē – kuģniecība un kara lietas, Kuršu vikingi.

Kino un lekciju programmā – latviešu valodas apmācība. Dievišķā simbolika: latviešu un lietuviešu kultūras paralēles, neo-folk mūzikas hronika, lietuviešu – latviešu etnohoreogrāfijas paralēles. Kino programmā – arīdzan latviešu filmas.

Festivāla programma latviešu valodā: www.mjr.lt

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!