Aktualitātes
10.10.2018

Latvijai pirmie panākumi lielākajā izdevējdarbības izstādē pasaulē

Komentē
1
Saglabā

Laikā no 10. līdz 14. oktobrim Latvija ar nacionālo stendu piedalās starptautiskajā Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurter Buchmesse), kas ir lielākā izdevējdarbības izstāde pasaulē un kurā pašmāju literatūra jau guvusi pirmos panākumus.

Šogad Latvijas nacionālajā stendā piedalās izdevniecības "Liels un mazs", "Pētergailis", "Jāņa Rozes apgāds", "Madris" un "Avantis Publishing", starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1, tipogrāfijas uzņēmumi "WTM Baltic" un "Veiters Korporācija", kā arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija. Latvijas nacionālajā stendā šogad līdzīgi kā iepriekšējos divus gadus Londonas grāmatu tirgū integrēti literatūras poplarizēšanas kampaņas "#iamintrovert" elementi: "Frankfurtes grāmatu tirgus organizētājiem ļoti patika, kā mēs sevi prezentējām Londonā, tāpēc viņi aicināja arī Frankfurtē darīt ko līdzīgu, lai atgādinātu par sevi un veidotu pēctecību viesu valsts statusam Londonas grāmatu tirgū. Tirgus apmeklētāji arī Frankfurtē šogad tiks pie iespējas "pielaikot" Latvijas autoru citātus un nofotografēties ar tiem, bet vienu no stenda sienām greznos divmetrīgs introvertais rakstnieks vārdā I.," pastāstīja platformas "Latvian Literature" vadītāja Inga Bodnarjuka – Mrazauskas.

Ceturtdien, 11. oktobrī, plkst. 10:00 tirgus ietvaros Latvijas izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alīse Nīgale kopā ar ārvalstu izdevniecību "Baobab Books", "Aukso žuvys" un "Verlag Urachhaus" kolēģiem piedalīsies diskusijā "Bērnu literatūra no Baltijas". Sarunas gaitā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar krāšņo Latvijas un Lietuvas bērnu literatūras piedāvājumu, kas jau ir aizrāvis daudzus ārzemju izdevējus visā pasaulē. Tikmēr "Frankfurt Kids Foyer" (Frankfurtes bērnu foajē) hallē norisināsies virtuāla ilustratoru darbu izstāde, kur būs pārstāvēti arī 26 Latvijas ilustratoru darbi, kā arī tiks rādītas Latvijas mākslinieku veidotās animācijas filmas. Turpat varēs apskatīt arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu radītās grāmatas ekskluzīvi vienā eksemplārā, lai prezentētu ārzemju izdevējiem katra jaunā mākslinieka unikālo rokrakstu.

Šobrīd Latvija jau var lepoties ar vairākiem sasniegumiem Frankfurtes grāmatu tirgū. Divas grāmatas – Laura Gundara "Sveiks, Vali!" (izdevējs "Liels un mazs") un Jura Zvirgzdiņa "Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks" (izdevējs "Pētergailis) ir iekļautas prestižajā un starptautiskajā bērnu literatūras katalogā "White Ravens", kurā tiek apkopotas pasaules labākās bērnu grāmatas gada griezumā. Tāpat divas Ineses Zanderes grāmatas – "Trīs draugi vienas upes krastā" (One house for all), kuras mākslinieks ir Juris Petraškevičs, un "Zirgā" (Riding High), kuras māksliniece ir Anna Vaivare, –  iekļuvušas Frankfurtes grāmatu tirgus starptautiskajā izstādē "100 unikālas ilustrāciju grāmatas" (100 Outstading Picturebooks). Toties režisores Ināras Kolmanes filma "Bille" pēc Vizmas Belševicas darba motīviem nominēta Frankfurtes grāmatu tirgus filmu skatē kategorijā "Labākā bērnu vai jauniešu grāmatas adaptācija".

Frankfurtes grāmatu tirgus šogad svin savu 70 gadu jubileju un ir lielākā izdevējdarbības izstāde pasaulē. Tajā izvietoti aptuveni 700 stendi no 100 pasaules valstīm. Tirgus ik gadu oktobrī piecu dienu laikā pulcē aptuveni 300 tūkstošus izdevēju, rakstnieku, grāmatniecības nozares uzņēmēju un kultūras nozares entuziastu no visas pasaules. Šogad par Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valsti izvēlēta Gruzija. Latvijas stenda numurs Frankfurtē ir B79 hallē nr. 5.

Latvijas dalību Frankfurtē nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar literatūras eksporta platformu "Latvian literature" (Latvijas literatūra).

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!