Aktualitātes
22.07.2019

Foto: Latvijā uzņem filmu par Viktora Coja nāvi

Komentē
0
Saglabā

20. jūlijā Latvijā sākta kopražojuma spēlfilmas "47" uzņemšana, kas vēstīs par notikumiem pēc leģendārā krievu mūziķa Viktora Coja bojāejas autokatastrofā.

Filmu veido studija "ROK" ar Krievijas Filmu fonda atbalstu, piedaloties Latvijas kino sabiedrībai "Mistrus Media". Filmēšana notiks Latvijā, Sanktpēterburgā, Kaļiņingradas un Pleskavas apgabalos. Šobrīd jau norisinās Latvijas posma filmēšana, kas turpināsies līdz pat augustam Rīgā, Tukumā, Engurē un Kuldīgā.

Filmas režisors ir Aleksejs Učiteļs, kurš kopā ar dramaturgu Aleksandru Gonorovski uzsāka darbu pie scenārija gandrīz pirms desmit gadiem, bet scenārija gala versiju uzrakstīja jaunais scenārists Sava Minajevs.

"Filmas sižets sākas brīdī, kad kādā asā Latvijas šosejas pagriezienā pēkšņi apraujas Viktora Coja dzīve. Filmas galvenais varonis ir šoferis, kura vadītajā autobusā ietriecās padomju rokzvaigznes "Moskvič" markas auto. Viņš neko nezināja par Coju, neklausījās tā dziesmas. Viņš nezināja arī to, ka šis negadījums uz visiem laikiem mainīs viņa dzīvi par 180 grādiem. Apstākļu sakritības dēļ tieši viņš ir tas, kuram jāved zārks ar mūziķa mirstīgajām atliekām no Latvijas uz Ļeņingradu. Autobusā brauc visi tie, kuri bija mūziķim līdzās un kuriem viss notiekošais šķiet briesmīgs sapnis, kam viņi tā arī nav bijuši spējīgi pilnībā noticēt. Vai viņi zina, ka pie stūres ir otrs liktenīgā negadījuma dalībnieks? Pagaidām ne. Bet tas būs garš ceļš. Spriedze pieaugs, un atmosfēra būs nokaitēta. It īpaši brīdī, kad grupas "Kino" producents atcerēsies par negadījuma vietā pazudušo kaseti ar mūziķa pēdējo dziesmu. Mīlestība, greizsirdība, sāpes, neuzticība, aizdomas – viss sajaucas vienā ciešā emociju kamolā, kura centrā ir Viktora Coja bojāejas fakts, bet mīlestība pret viņu meklē un nekādi nespēj rast izeju," filmas sižetu iezīmē veidotāji.

Filmas režisors Aleksejs Učiteļs uzsver, ka šī ceļojuma gaitā atainotie notikumi ir izdomāti. Svarīgi, ka uz ekrāna nebūs aktiera, kurš spēlē Viktoru Coju – tā vietā mūziķa tēls veidosies no detaļām, izmantojot filmas varoņu replikas un dialogus, viņu emocionālo reakciju.

Filmas beigās būs redzami dokumentāli kadri no koncerta, kuru apmeklēja vairāki tūkstoši skatītāju un kuru Aleksejs Učiteļs nofilmēja pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem dokumentālajai filmai "Roks". Šajos kadros parādīsies arī pats Viktors Cojs.

Galvenās lomas filmā tēlo krievu aktieris Jevgeņijs Ciganovs un A. Čehova Maskavas Dailes teātra aktrise Nadežda Kaļeganova, kurai šī debijas loma kino.  Aktieru ansambli papildinās Krievijas aktieri: Pauļina Andrejeva, Mariana Spivaka, Igors Verņiks, Iļja Deļs. Filmā piedalīsies arī latviešu aktieri: Inga Tropa, Artūrs Skrastiņš un Toms Treinis.

Aleksejs Učiteļs nodibināja studiju "ROK" 1991. gadā, un līdz šai dienai tajā ir radītas vairāk nekā 60 filmas, kas godalgotas vairākos starptautiskos un Krievijas filmu festivālos, no Krievijas nominētas Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars", nominētas "Zelta globusa" balvai, vairākkārt bijušas Krievijas galveno kinoakadēmijas balvu "Nika" un "Zelta ērglis" laureātes.

No Latvijas puses filmas kopproducents ir filmu studija "Mistrus Media", kas Latvijas filmu industrijā darbojas jau kopš 2000. gada un pēdējo gadu laikā veidojusi vairākas starptautiski atzītas kopprodukcijas filmas ar Lietuvu, Čehiju, Vāciju, Krieviju, Somiju un Ungāriju. 2018. gadā Karlovivaru festivālā pirmizrādi piedzīvoja studijas kopražojuma filma ar Lietuvu un Horvātiju "Elpa marmorā", bet šogad rudenī  uz ekrāniem iznāks dokumentālās filmas "Gepards" (Vācija, Latvija, Itālija) un "Spiegs, kurš ir mans tēvs" (kopprodukcija – Latvija, Vācija, Igaunija, Čehija).

Filmas "47" kopproducenti ir Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

"Filma "47" savā ziņā ir unikālā kopprodukcijas filma, jo filmas stāsts vistiešākajā mērā ir saistīts ar Latviju. Viktors Cojs bija mūziķis, kurš ļoti precīzi atbilda 80. gadu kritiskajam noskaņojumam un kura dziesmu teksti un īpatnējā balss iezīmēja PSRS sabrukuma un kopējo 80. gadu beigu noskaņojumu, kad ar zemtekstu un mūzikas palīdzību tika sagrauta impērija," tā filmas kooproducente Inese Boka-Grūbe.

Filmas tapšanu Latvijā atbalsta Nacionālais kino centrs. Filmas pirmizrāde plānota 2020. gadā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!