Aktualitātes
14.02.2019

Latviešu mākslinieces darbs atzīts par vienu no labākajām mākslas grāmatām Lietuvā

Komentē
0
Saglabā

Latviešu mākslinieces Madaras Gritānes grāmata "Slāņi" (izdevējs "NoRoutine Books", Lietuva) iekļuvusi starp sešām labākajām 2018. gadā Lietuvā publicētajām mākslas grāmatām.

Februāra sākumā beidzies Lietuvas Kultūras ministrijas rīkotais grāmatu mākslas konkurss, kurā piedalījās 130 pretendentes. Ekspertu komisija rūpīgi atlasīja uzvarētājus pēc dažādiem dizaina un poligrāfiskās vērtības kritērijiem. Žūrijas atzinumā ­– par jēgpilnu minimālismu – Madaras Gritānes grāmata izvēlēta par labāko kategorijā "Eksperimentāli un bibliofilu izdevumi".

Madaras foto sērijas ceļš pie izdevēja sākās 2018. gadā, piedaloties Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 konkursā "Meklējam jauno fotogrāfijā!", kurā viņa ieguva Lietuvas apgāda "NoRoutine Books" simpātijas un iespēju izdot savus darbus grāmatā. Māksliniece foto sērijā filosofiski apcerīgi arhivēja latviešu sapņa jeb ilgu pēc sava stūrīša zemes arhitektoniskās realizācijas mazdārziņu ciematos dziļi Latgales laukos.  "NoRoutine Books" jaunās mākslinieces veikumā pamanīja intriģējošas sadarbības potenciālu. "Madaras Gritānes sērija "Slāņi" (2016–2017) ir konsekventi un vizuāli skaidra. Mums šķiet, ka viņas darbi veiksmīgi iekļautos radošā grāmatā, kas apvienotu viņas vīziju un mūsu idejas kopīgā projektā," savu izvēli komentēja izdevēji.

Madara Gritāne (1991) ir latviešu māksliniece, kuras interešu lokā ietilpst fotogrāfija un arhitektūra. Viņa studējusi vides mākslu Latvijas Mākslas akadēmijā, interjera arhitektūru Falmutas universitātē Lielbritānijā, ISSP skolā un Andreja Granta studijā iepazinusi fotogrāfiju. Savos darbos Madara pēta vides un cilvēka savstarpējo mijiedarbību un ietekmi, bieži atgriežoties apkārtnē, kur pati uzaugusi.

"NoRoutine Books" ir Lietuvas izdevniecība, kuru 2014. gadā nodibināja mākslinieki Gītis Skudžinsks (Gytis Skudžinskas) un Vilma Samuļonīte (Vilma Samulionyte). Viņu mērķis bija ciešā sadarbībā ar māksliniekiem radīt īpašas, unikālas mākslas grāmatas. "NoRoutine Books" radītās grāmatas tiek eksponētas nozīmīgos mākslas centros un izstādēs.

No 20. maija līdz 28. jūnijam ar "NoRoutine Books" balvu saņēmēju – Madaras Gritānes (LV), Ievas Balodes (LV) un Reiņa Lismaņa (LV) – darbiem un grāmatām varēs iepazīties Rīgas Fotogrāfijas biennāles - NEXT 2019 izstādē kultūras pilī "Ziemeļblāzma".

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju, aptverot dažādas jomas un vērienīgus notikumus, kā arī sniedzot iespēju satikties ar daudziem starptautiski atpazīstamiem mākslas profesionāļiem.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!