Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.


dzimmijs13
pirms 2 mēnešiem
"Varbūt baznīcai nepieciešams ievest speciālos inkvizitorus? " - te gan paskatīsimies vēsturē - inkvizīciju izveidoja lai cīnītos ar katariem, un kad katari bija iznīcināti, jau bija izveidota spēcīga, birokratizēta inkvizīcijas organizācija, kura teorētiski vairs nebija vajadzīga. Bet kā visi kārtīgi birokrāti, iesaistītie domini canes centās pašsaglabāties - un izgudroja ka var parādīt priekšniecībai, tas ir kūrijai ka ir noderīga arī turpmāk, cīnoties par "tīro ticību" - praksē bēdīgi slavenās raganu un burvju prāvas, vēl pieķēra jūdus klāt. Protams, nebūt ne mazs bonuss bija ķeceru īpašumu... ienāsēšana, pateiksim žargonā.
Tā ka inkvizīciju varbūt nevajag? Pēc tam nebūs vienkārši likvidēt!

pirms 2 mēnešiem
Runa diemžēl nav tikai par katoļu valstību, bet reliģisko zonu kopumā - uz savas ādas nācies izbaudīt, kad baznīcas sienās pāridarījums tiek noklusēts, varmāka kā garīgais līderis sargāts, bet upuris izslēgts no baznīcas kā "vainīgais". Un draudzes locekļi kā aitu bars arī visam tic, ko viņiem iebaro.

Gunta Klivere
pirms 2 mēnešiem
Vienīgā jēga no reliģijas ir garīgā prakse. Kā tikko reliģiskās organizācijas iebrauc izglītības, sociālā darba vai politikas lauciņos, pretruna starp garīgajām un laicīgajām interesēm padara jebkuru baznīcu vai sektu savā būtībā par totalitāru organizāciju, kurai nav problēmu veikt pārkāpumus un noziegumus, lai nosargātu un palielinātu savu ietekmi. No tā var izvairīties tikai tad, ja nevienai baznīca šādas ietekmes nav principā.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Ziedo "Satori" darbībai!