Piedalies upurēšanas rituālā! Katrs portālam "Satori" upurētais eiro palīdzēs mums cīnīties ar meliem, bezatbildību un vienaldzību.

 
Aktualitātes
07.12.2017

"K.Suns" 25 gadu jubileju atzīmēs ar Larsa fon Trīra retrospekciju

Komentē
0
Saglabā

Turpinot "Kino galerijas" 25 gadu jubilejas svinības, kinoteātris "K.Suns" 10., 11. un 12. decembrī sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu piedāvā noskatīties trīs izcilā dāņu režisora Larsa fon Trīra autordarbus, retrospektīvi iezīmējot kinoteātra radošo darbību teju trīs desmitgažu garumā.

10. decembrī plkst. 17.00 būs iespēja noskatīties Larsa fon Trīra 2011. gada filmu "Melanholija" ("Melancholia").

"Melanholija" tiek vērtēta kā dāņu režisora fon Trīra labākais darbs. Filmas darbība sākas svinībās, kad Justīne un Maikls ģimenes un draugu lokā svin kāzas, taču tās pēkšņi pārvēršas par katastrofu Visuma mērogā – atklājas, ka Zemei tuvojas planēta Melanholija. Tūkstošiem gadu gigantiskais briesmonis ir slēpies aiz Saules, bet te piepeši mainījis orbītu un nu traucas pretim Zemei. Ar katru stundu Melanholija ir aizvien tuvāk un tuvāk, un cilvēces cerības izdzīvot kļūst aizvien mazākas.

Lomās: Kirstena Dansta, Šarlote Geinsbūra, Kīfers Sazerlends, Aleksandrs Skarsgārds. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

11. decembrī plkst. 19.30 notiks filmas "Dejotāja tumsā" ("Dancer in the Dark", 2000) seanss.

Selma ir čehu emigrante un vientuļā māte. Viņa dodas uz Ameriku, lai strādātu nomaļā rūpnīcā un krātu naudu acu operācijai savam dēla, kurš, tāpat kā viņa, cieš no iedzimtas kaites, kas lēnām noved pie akluma. Vienīgais glābiņš no drūmās ikdienas rutīnas ir Selmas ārkārtīgi lielā mīlestība uz mūziku, jo īpaši Holivudas klasiskajiem mūzikliem. Brīžos, kad dzīve šķiet grūta, viņa iztēlojas sevi ieskautu brīnišķīgajā mūzikas un dejas pasaulē. Par negaidītu un dramatisku pagriezienu Selmas dzīvē kļūst bīrdis, kad, pēkšņa izmisuma vadīts, Selmas kaimiņš viņu nepatiesi apsūdz zādzībā...

Filma oriģinālvalodā, angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās. Lomās: Bjorka, Katrīna Denēva, Deivids Morze, Pīters Stormare.

12. decembrī plkst. 19.30 būs skatāma 1991. gada fon Trīra filma "Eiropa" ("Europa").

Saukta par visambiciozāko dāņu kino darbu, kāds jebkad ir radīts, "Eiropa" vēsta par Vāciju tūdaļ pēc Otrā pasaules kara beigām. Tās galvenais varonis ir kāds amerikāņu strādnieks, kurš – tikko sācis strādāt dzelzceļā – tiek nekavējoties ierauts kaislību un konspirācijas pilnā juceklī. Filmas melnbalto stāstījumu pavada lietus, nakts un migla, kas nemitīgi grauž jaunā strādnieka ideālistisko noskaņojumu Vecajā Eiropā.

Halucinogēns skatījums uz Vāciju "nulles gadā" ir dāņu kino virtuoza Larsa fon Trīra studiju diplomdarbs, kurš nekavējoties iekaroja skatītāju, kritiķu un festivālu žūriju prātus. "Eiropa" ieguva trīs apbalvojumus Kannu kino festivālā (par māksliniecisko ieguldījumu un tehnisko izpildījumu, kā arī žūrijas specbalvu), tā bija nominēta Eiropas kino balvai.

Lomās: Barbara Sukova, Žans Marks Barrs, Udo Kīrs, Makss fon Sidovs. Filma orģinālvalodā, angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!