Māra Ķimele. M. Brašmanes foto
 
Aktualitātes
04.04.2019

Klajā laists treileris filmai par leģendāro intelektuāļu kafejnīcu "Kaza"

Komentē
0
Saglabā

Tieši pēc nedēļas, 11. aprīlī, pirmizrādi piedzīvos režisores Laimas Žurginas dokumentālā filma "Kaza kāpa debesīs", un klajā laists filmas treileris. Ilgus gadus tapušajā darbā apkopotas atmiņas un unikāli materiāli par 20. gadsimta 60. gadiem, leģendāro Rīgas kafejnīcu "Kaza" un kultūras personībām, kas izaugušas no "Kazas" apmeklētāju loka.

Filmas "Kaza kāpa debesīs" pirmizrāde notiks 11. aprīlī 19:00 kinoteātrī "Splendid Palace", pēc tam paredzēti tikai daži publiski seansi ar režisores un filmas varoņu piedalīšanos – kinoteātrī "Splendid Palace" 13. aprīlī 16:00, 17. aprīlī 18:00, 28. aprīlī 16:00, Liepājas Latviešu biedrības namā 14. aprīlī 15:00, Vidzemes koncertzālē Cēsīs 24. aprīlī 18:00, plānota arī izrādīšana Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē. Filmas radošo grupu un pašu filmu iespējams aicināt viesoties arī citur Latvijā, kontaktējoties ar studiju "Ego Media".

Filmas varoņu jaunības bohēmiskā pulcēšanās vieta – nelielā kafejnīca Rīgas vecpilsētā, starp savējiem saukta par "Kazu", ir apvīta leģendām, mītiem un humoristiskiem nostāstiem. No 60. gadu "nepareizajiem jauniešiem", kas pulcējās "Kazā" – nonkonformistiem, hipijiem un bitņikiem –, izauguši sabiedrībā pazīstami rakstnieki, dzejnieki, mūziķi, režisori, arī jaunās, brīvās Latvijas politiķi. 60. gados viņiem bija 18, 20, 25, šodien – par pusgadsimtu vairāk. Filma ir stāsts par leģendārām Latvijas kultūras un mākslas dzīves personībām – Imantu Kalniņu un Imantu Lancmani, Maiju Tabaku un Māru Ķimeli, Laimu Eglīti un Birutu Delli, Eiženu Valpēteri un Modri Tenisonu, Uldi Bērziņu un Jāni Rokpelni, Juri Zvirgzdiņu un Māri Bišofu, Māru Brašmani un Andri Grinbergu un vēl citiem "Kazas" iedvesmas laukā pabijušajiem.

Filmas autore un režisore ir Latvijas dokumentālā kino klasiķe un arī kādreizējā "kaziste" Laima Žurgina, operatori – Edgars Bite, Kaspars Braķis, Uģis Egle, Uldis Jancis, Miks Meirāns. Filmā skan komponista Imanta Kalniņa mūzika, skaņu režisors - Andris Barons, skaņu operators – Ilvars Veģis, montāžas režisors – Andris Zemītis.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!