Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

Vingrošanas nodarbība Dailes teātrī. 1926. gads.
 
Aktualitātes
11.07.2018

Kinokadri: Kā ritēja dzīve pirmās brīvvalsts laikā?

Komentē
0

Jau rīt, 12. jūlijā, plkst. 22:30 Rīgas Doma dārzā sāksies šīs vasaras pirmais brīvdabas kinoseansu cikla "Tā ir dzīve, tas ir kino" pasākums, kurā demonstrēs digitalizētas kinohronikas no pagājušā gadsimta 20. un 30. gadiem ar politologa Ivara Ījaba ievadvārdiem.

Brīvdabas kinoseansi Rīgas Doma dārzā vasaras ceturtdienu vakaros kļuvuši par ikgadēju tradīciju un šogad programma "Tā ir dzīve, tas ir kino" veltīta kinohronikām, kurās atspoguļota Latvijas vēsture simts gadu garumā.

Pirmajā ceturtdienā, 12. jūlijā, apmeklētāji aicināti ieskatīties 20. gadsimta 20. un 30. gados – laikā, kad visdarbīgākais ikdienas norišu iemūžināšanas entuziasts bija operators, arī režisors un producents Eduards Kraucs. Viņa un citu autoru kinohronikās fiksēti visdažādākie sižeti – sarkanarmieši, kas 1919. gadā iesoļoja Rīgā, prezidents Jānis Čakste bruņumašīnas "Imanta" apskates laikā, Vilhelma Ķuzes konditorejas fabrika, Kārļa Ulmaņa braucieni pa Latviju un daudzas citas ikdienas dzīves ainas no Rīgas ielām, teātriem, tirgiem un laukiem.

Kinovakari Doma dārzā norisināsies arī 19., 26. jūlijā un 2. augustā. Katrs vakars būs veltīts vienai divdesmitgadei, seansus ievadīs pieaicināti lektori – par 40.–50. gadiem runās Kaspars Zellis, par 60.–70. gadiem – Vents Zvaigzne, bet 80.–90. gadus atcerēsies Sarmīte Ēlerte.

Šie Doma dārza seansi ir iespēja iepazīties ar rezultātiem, ko sniedz 2018. gadā ERAF projekta ietvaros uzsāktā apjomīgā Latvijas filmu un kinožurnālu digitalizācija un restaurācija – 38 420 minūtes kinodokumentu, kas filmēti 20. gadsimtā, atdzimst 21. gadsimta formātā. Digitalizāciju veic Latvijas filmu studija "Lokomotīve", kam ir jau vairāku gadu garumā attīstīta un pilnveidota pieredze Latvijas filmu digitalizēšanā un restaurācijā.

Visos seansos ieeja bez maksas, seansu sākums 22:30.

Filmu programmu atbalsta Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, "Conexus Baltic Grid", organizē biedrība "Ascendum", ar saturu piepilda Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!