Aktualitātes
06.11.2017

Kalnciema kvartālu turpmāk varēs iepazīt ar audio gidu

Komentē
0
Saglabā

Ar mērķi veicināt kvalitatīvu tūrismu un izpratni par Rīgas koka arhitektūras mantojumu, Kalnciema kvartāls apmeklētājiem turpmāk piedāvās arī patstāvīgas ekskursijas audio gida pavadībā. Audio gids Kalnciema kvartāla apmeklētājiem sniegs iespēju pusstundas laikā uzzināt vairāk par koka arhitektūru Rīgā un Kalnciema kvartālā gan latviešu, gan angļu valodā.

Audio gids vēsta par Rīgas un īpaši Kalnciema kvartāla koka arhitektūras vēsturi un mantojumu kopš koka arhitektūras zelta laikiem līdz pat mūsdienām, kā arī aicina klausītāju doties Kalnciema kvartāla ēku izpētē un uzzināt par Kalnciema kvartāla ēku vēsturi, celtniecības metodēm, arhitektūras elementiem, dzīves apstākļiem tajās, atjaunošanas procesu un pašreizējo izmantojumu. Audio gids atklāj daudz interesantu faktu, piemēram, to, ka agrāk militārās aizsardzības nolūkos Rīgas priekšpilsētu ēkas tika celtas no koka un vēstures laikā dedzinātas astoņas reizes, pie kam 19. un 20. gadsimta mijā Rīgā esot bijuši 12 tūkstoši koka māju, savukārt līdz mūsdienām saglabājušās ap četri tūkstoši no tām. Audio gida materiālu sagatavojusi mākslas zinātniece un Rīgas arhitektūras vēstures pētniece Inga Karlštrēma.

Audio gids Rīgas iedzīvotājiem un viesiem (gan grupās, gan individuāli) pieejams Kalnciema kvartāla Vīnu veikalā un kafejnīcā no pirmdienas līdz sestdienai laikā no plkst. 10.00 līdz 22.00. Papildus audio gidam iespējams izmantot virkni jautru izaicinājumu visai ģimenei – foto orientēšanās, atmiņas spēle u.c. uzdevumi.

Sešas Kalnciema kvartāla vēsturiskās koka ēkas ir arhitektūras mantojums un iekļautas Latvijas Kultūras kanonā. Ēkas būvētas 19. un 20. gadsimta mijā Rietumeiropas vēlīnā klasicisma stilā, to atdzimšana sākās 2001. gadā, un šobrīd sešas atjaunotās koka ēkas ir publiski pieejamas apmeklētājiem.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!